Avatar uživatele
Meggie2

Dá se naučit zpívat, pokud to nemáte vrozené?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gonfaloniér před 1340 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Ne, musíš mít hudební sluch.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Dá se to zdokonalit, pokud máš vlohy. Pokud nemáš hudební sluch, nenaučíš se.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gonfaloniér

Dá. Hlas si můžeš uzpůsobit, vycvičit tak, jak chceš. Zpívat dokáže každý nebo spíš se to dokáže každý naučit, i tak, aby to neznělo falešně. Samozřejmě kromě němých.
Když se tom budeš dostatečně věnovat…

„Je ale pravda, že když nemáte vrozený hudební sluch, tak se nejste schopni naučit zpívat nebo na něco hrát? Odpověď je jasné a rozhodné NE! ”
https://muzikan­tiakapely.cz/ma­gazin/zadny-hudebni-sluch-mytus/
https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/az-17-lidi-ze-100-nema-hudebni-sluch-patrite-mezi-ne-nezoufejte-je-mozne-ho-6234482
I hudební (absolutní) sluch si lze osvojit. Navíc lze kvalitně zpívat i bez něj. Bylo i plno skladatelů bez hudebního sluchu.
Absolutní sluch není podmínkou pro úspěšnou kariéru skladatele ani zpěváka.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Gonfaloniér: Osobně pochybuju že „bez sluchu“ je možné se naučit zpívat. Já myslím hudební sluch i mám. Dokážu zhodnotit (a myslím že i správně) pokud někdo zpívá/hraje falešně, dokážu melodii odposlechnout a pak ji zahrát (jakožto netrénovaný tady spíš vyťukat) na klávesách . Ale já zpívat nedokážu. Já sám sebe neslyším, Slyším to co chci zpívat, neslyším to co skutečně zpívám a tak se nedokážu opravit.

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gonfaloniér

A zkoušel ses to naučit?

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Naučit? Kde? V hudebce to učitelka zhodnotila tak že nezpívám a nejlepší možná známka z hudebky byla 3. To jsem se měl cpát na zpěv ještě do ZUŠky, 25km daleko? Sám jsem se poprvé slyšel z magneťáku snad v sedmnácti.

před 1338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Sám, u nějakého učitele zpěvu, v nějaké konzervatoři nebo u profesionála. Rozhodně ne ve škole, v hudebce.
Naučit se zpívat i bez hudebního sluchu, nebo se pokusit si absolutní sluch osvojit. HLEDAT způsoby (nebo výmluvy) a zjistit si o tom, co nejvíc, snažit se.

před 1338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gonfaloniér

…tedy za předpokladu, že o to opravdu mám dostatečný zájem a chci to umět. Pokud ne, tak nemá cenu se o to ani pokoušet.
Nemusíš „se cpát“ nikam a mě je obzvlášť jedno. Co chceš dělat/nedělat a co ne/umět je jen na tobě.
Pokud si chtěl zpívat, ale nezpíváš, protože „příroda“ anebo tě učitelka odradila, protože „nemáš hudební sluch a zpívat neumíš,“ tak je to hlavně tvoje chyba. Ne učielky někde na ZŠ, ne přírody ani ostatních.
Člověk si jde za tím, co chce a taky to dostane. Pokud to (skutečně) chce a to dostatečně. Pokud ne, pak jen hledá výmluvy, ospravedlní a hladá chybu jinde (v okolnostech, v ostatních lidech).

před 1338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Stingo

Ano, Daniel Hůlka je toho živým důkazem.

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek