taborsky ruda

Dá se mikrovlnou troubou sterilizovat za sucha ?

Doplňuji:
Děkuji všem co mi odpověděli na mou první otázku. Ale já potřebuji něco jiného než zavařovat ovoce a špatně jsem se vyjádřil. Mám bércový vřed a při převazu by bylo vhodné mít obvazy bez mikrobů. Také by mně potěšilo, kdyby mi někdo napsal jak se bércového vředu zbavil. Naše poděkovavší lékaře to moc nezajímá !

Nejlepší odpověď
mosoj

Nic co neobsahuje vodu se v mikrovlnné troubě nezahřeje.
Doplňuji:
Já jsem to tak pochopil a také tak odpovídal. Když se lékaři nestarají, musíš se starat sám. Léčba larvami zde již byla naznačena, tak halt trochu přidej své iniciativy a poptej se zde :
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGHP­_csCZ434CZ435&q=l%c3%a9%­c4%8dba+mu%c5%a1%c3%ad­mi+larvami

Sterilizaci zahřátím, můžeš v jakékoliv pečící troubě která má regulaci teploty.
Nový obvaz je sterilní a vypraný v chloraminu též.

Další odpovědi
Sůwa

Tady najdeš odpověď :
http://www.to­precepty.cz/re­cept/6972-zavarovani-v-mikrovlnce/

Doplňuji:
Hledal jsi na netu? Tady je toho spousta, naštěstí osobní zkušenosti nemám.
http://search­.seznam.cz/?q=b%C3%­A9rcov%C3%BD+v%C5%99ed&a­q=&oq=&source­id=szn-HP&thru=

elektrikář

Na sterilizaci je vhodná horkovždušná trouba, nebo se dá koupit přímo vyřazený sterilizátor. Dnes se zařizují a zase ruší různé ordinace Zkusil bych inzerát nebo se poptat v nemocnici tam občas nakupují nové přístroje. V Německu to kamarádovi léčili bercáky. Mušími larvami které zbaštily odumírající tkáň. Zahojilo se mu to.

Pájo

Příjde mi opravdu dobrý ten nápad s vyřazeným (nebo i novým) sterilizátorem, či spíše horkovzdušnou troubou.

Opravdu nouzově (bez jiného nákladnějšího vybavení) lze obvazy po vyprání již suché přežehlit žehličkou, ale pak nastává problém se sterilním zabalením a uchováváním přežehleného obvazu (znovu se Vám může kontaminovat). Řešením by mohl být kompromis: na vřed vždy obvaz nový (sterilní) a jako další vrstvu ten žehlený na vysokou teplotu.

Co se týká léčby vředů – má dvě souběžné fáze:
1.) – vhodné sterilní krytí na vřed, masti do vředu a jeho okolí…k léčbě, podpoře hojení a dosažení sterility
2.) – medikace (léky) pro podporu žilní činnosti (Detralex, Glyvenol atd.) + bandáže (obinadla, punčochy) – s lepším prokrvením se rána lépe přirozeně čistí, mohou do ní snáze buňky a působky imunitního systému → vřed se lépe a rychleji hojí.

Ohledně krytí vředu:
Záleží na tom, jak ten vřed vypadá…podle toho se volí jeho krytí:

  • jestli je uzavřený (zhojený) a potřebujete jen vyživovat – promazávat pokožku (hydratační a jiné masti) nebo urychlit zhojení pokožky (hydogelové a jiné krytí)
  • jestli je otevřený, nehnisá, ale secernuje („mokvá“) – u takového se používají krytí odvádějící sekret a zamezující vstupu mikroorganizmům z vnějšího prostředí
  • jestli je otevřený se zánětem… tam se volí krytí např. s obsahem stříbra a aktivního uhlí (Ag potlačuje růst mikroorganismů)

Doporučuji Vám prostudovat produkty následujících firem:

LOHMANN & RAUSCHER s.r.o.
http://www.lohmann-rauscher.cz/e­nid/home
http://www.lohmann-rauscher.cz/e­nid/d2704c96cc80dfbbb48a­2441d01951a4,55a304092d0­9/V_robky/V_y­acute_robky_nbsp_k__1­60_o__353_et_en_i­acute__nbsp_ran­_35.html

a

HARTMANN RICO
http://cz.har­tmann.info/
léčba ran
http://cz.har­tmann.info/27508­.php
http://cz.har­tmann.info/28334­.php

Napište si o produktové katalogy, můžete se přímo s nimi poradit nebo si najděte ochotného lékárníka, ten Vám bude nápomocen.

Doplňuji:
V žádném případě Vám NEDOPORUČUJI dávat do vředu (ani do okolí masti) vyráběné z neověřených surovin =mast od známého vyráběná kdesi z něčeho bez dodržení pravidel správné laboratorní, lékárenské či výrobní praxe…

Věřím, že při použití moderního krytí, správných postupech a trpělivosti lze vřed zcela vyléčit. Úspěšná léčba vyžaduje součinnost lékaře (nejlépe dermatologa), pacienta a lékárníka (masti se připravují magistraliter v lékárně).

  • * * * *

Řada lékařů léčí vředy dobře za použití tradičních („starších“) postupů, což je jednoznačně levnější, ale úspěšnost nemusí být vždy taková, jako při použití moderního krytí… a bohužel nemusí notně vést k úplnému vyléčení vředu.

A jako malou podpásovku uvedu fakt, že pro lékaře není zrovna výhodný zcela vyléčený pacient. Takhle je o „zábavu“ stále postaráno. Pacient se léčí a je o něho dobře postaráno – lékař léčí a předepisuje – farmaceut připravuje nebo objednává masti… a kolečko se uzavírá …pojišťovny hradí.

iceT

No já si myslím,že problém by byl taky ve víčkách,ta jsou většinou kovová-třeba ta šroubovací,a ta co jsou určena pro zavírací hlavu jsou taky z jakýhosi plechu,takže kovová a jak známo,tak kovové věci mikrovlnce jaksi nesvedčí.....

hanulka11

Chceš asi sterilovat ořechy,že? Dej sklenice do hrnce s vodou a steriluj – je to jistější.
Doplňuji:
Můj známý vyrábí konopnou mast a říká, že je k nezaplacení na bércové vředy a přečtěte si duto diskuzi- je sice staršího data ,ale vše co je tam psáno je stále platné
http://zdravi­.doktorka.cz/mo­derni-lecba-bercovych-vredu/komentare/

Funna

pokud strčíš suchý obvaz do mikrovlnky, tak se zahřeje na tolik, že začne doutnat, nebo dokonce hořet…proto je potřeba ho namočit…úspěšně se tak dají sterilizovat např. hubky na nádobí…ale pro tvé účely to asi nebude to pravé ořechové…

Wang

Počkejte si na odpověď uživatele >Pájo<
Ten Vám jistě dobře poradí.