Ondrej01

Kdo hradí léčbu rakoviny? Kolik léčba stojí?

Pokud někdo onemocní rakovinou jakéhokoliv typu, např. prsu, hradí za léčbu pojišťovna? Pokud ne, kolik léčba vyjde obyčejného člověka? Kolik léčba celkově stojí? Děkuji.
Drap: děkuji, a hradí pojišťovna léčbu v plné výši? Slyšel jsem totiž (ale jen z drbů), že kamaráda vyšla léčba až na 70 000 Kč z jeho peněz. Ale asi je to „kec“.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano. Pokud má člověk uhrazeno zdravotní pojištění, tak hradí náklady pojišťovna. Cenu nelze vyčíslit. U každého případu to může být jiné. Cena se bude pohybovat od několika tisíc po několik milionů.

Další odpovědi
gecco

Nelze odpovědět…
___
Pokusím se ti napsat velmi zjednodušující analogii – Kolik stojí oprava auta? A hradí to pojištovna?
___
Vzhledem k tvým předešlým dotazům ti nebudu nabízet prostudování dostupných statistik.
Ale možná by ses mohl trochu (snad i bezbolestně) zamyslet nad významem slov – a dotazů…
___
Přeju ti, abys rakovinu nepotkal – a jestli se ti to nepovede, abys přijal následky bez toho, aby ses pominul.

da ny

Samozřejmě, že léčbu hradí ZP.
Dotaz je poněkud naivně položen ;).
Stojí to NĚKOLIK STOVEK TISÍC, stovek tisíc, v závislosti na druhu léčby.
Následné léčbě často předchází chirurgické řešení s hospitalizací. Řádově desítky tisíc…
Ceny chemoterapie (léčebného přípravku) pro léřbu rakoviny prsu od loňského roku klesají…
Z poznámek info onkologa I/2017:
„…aktinoth se pohybuje s oheldem na délku ozáření, počty polí, zvolenou techniku a způsoby a počty verifikací v řádech desítek tisík korun – až stovek. Odhadem něco mezi 60.000 a 200.000 ,–Kč (radioterapie) Chemoterpie se pak odvíjí od léku a počtu sérií – řádově od cca 5.000 za sérii až po 150.000,–Kč
/sérií bývá minimálně kolem 5
Biologická léčba je v řádech desítek až stovek tisíc za sérii (měsíc)/Jak jsem uvedl výše – není možné přepočítávat úhradu …“
Pro bio léčbu je vhodných asi 3% pacientů (např. rakovina kůže se léčí výhradně touto metodou). Sérií bývá 5, 8…obvykle přes milion korun.

tatanka

Kec to určitě není, syn mého známého doplácel přes 250 000. Samoz­řejmě rád.