Joziin

Jak se Lecit od DemonoFobie??

Takze kdyz mi bylo kolem 11 let, tak jsem se se strejdou divali na TV, strejda to kvuli reklame prepnul a ja uvidel tu nejstrasnejsi scenu z filmu Nenavist, od te doby se bojim byt sam v bytu, tmy, zrcadel, ticha, oken, a obecne ze uvidim nejakeho ducha/demona.
Taky me od te doby zacala tahleta tematika zajimat, koukal jsem se na videa *chycenych duchu apod…, pak to byli filmy : kruh,paranormal activity, a ruzne dokumenty kde se team lovcu duchu sjedou na nejaky misto kde se pak snazi toho ducha/jevu najit.
uz jsou to asi 3 roky co se tyhle tematice uplne vyhybam ( ikdyz me to stale zajima ) ale porad mam strach kteremu se nemuzu postavit a nikde na netu jsem nenasel nejaky zpusob jak na to.
V soucasnosti je mi 17 , porad nemuzu spat v byte sam (a uz vubec ne zustat prez noc v obrovskem baraku), kdyz jdu spat tak si necham vedle zapnuty notas kde si pustim treba zvuky deste apod.. jen aby nebylo ticho ( pak vnimam sebemensi zvuk a hned si vybavim ze je to urcite duch ci demon ) vecer se vyhybam zrcadlum a oknum.
U psychologa jsem nebyl, a to asi z financnich duvodu.

Predem dekuji za uzitecne odpovedi.
Doplňuji:

  1. Financni duvod – nemam moznost si neco platit a ja mam za to ze psychyatr,psycholog je placenej od nas
  2. Nevim na jakeho odbornika se obratit nebo se zeptat
  3. Nemuzu nad tim nepremejslet , at se budu sebevic snazit tak me mozek bude upozornovat na tu fobii jako na hrozbu

svym zpusobem chapu ze z 98% je to boj sam se sebou. Takoveho zlodeje nebo vraha bych se bal mnohem mnohem min az vubec..

Nejlepší odpověď
marci1

Doporučuji návštěvu svého lékaře, který Tě odešle k odborníkovi. Zdravotní pojišťovna to hradí. 🙂

Další odpovědi
anonym

Rozhodně doporučím psychologa či psychiatra (finančním důvodům až tak nerozumím, je to lékař, jako každý jiný) – sám si, zřejmě, nepomůžeš.

Doplňuji:
Ad Doplnění:
Ad 1. lékařskou péči – i psychologic­kou/psychiatric­kou, hradí v nutné míře pojišťovna.
Ad 2. tak se obrať na svého ´obvoďáka´, odborného lékaře ti doporučí (resp. dá ti ke konkrétnímu doporučení)
😉

Lamalam

Co nejdříve vyhledej pomoc odborníka.

postcd

já se takovým věcem vyhýbám natolik, že jsem ani nepřečetl tvůj celý text. pokud ty se toho chceš zbavit tak je potřeba se tomu vyhýbat podobně, odvádět pozornost, zajímat se o opak – pozitivní a bohulibé věci. Mě pomůže opravdová modlitba s vírou.

NonClockwork

Měl jsem podobné období, ale strach ze strachu tě v nejzúžovanější situaci nakopne k tomu, aby jsi mu čelil. Dá se z toho vyléčit pomocí silné dávky odhodlání. Budeš jednou chlap, tak to přebij cestou chlapa. Pusť si to, co tě nejvíce straší v hlavě ještě jednou a zkus se na všechny ty věci, které ti zužovaly život, podívat s novým nadhledem. Odvaž se.
Nikdy jsem nebyl pro psychiatry, protože nejlépe své duši umíš pomoct ty sám a máš všechen čas v životě, aby jsi na to pomalu přišel.
Mám-li být konkrétnější, dívej se tomu do očí a vybav si nějakou pěknou, vtipnou, zajímavou situaci. Uvědom si, čeho se vlastně bojíš a jak moc ti to brání v žití.

Emefej

Navštiv svého praktického lékaře, ten ti doporučí odborníka.

arygnoc

jedná sa o natoľko závažný problém, že na nete by som vám doporučoval hľadať tak adresu najbližšieho psychiatra (hradí poisťovňa).

nebojte, návšteva u psychiatra neznamená, že ste blázon, ale takáto porucha skutočne potrebuje zásah odborníka.

nensažte sa o nejakú autoterapiu (samoliečenie) ani nedajte na nejaké rady z netu, okolia a pod. – proste sa vyberte a choďte k odborníkovi.
je totiž možné, že vaše problémy sa môžu s vekom stupňovať.