Frogman

Dá se běžně doma nějak zjistit, jestli houby neobsahují těžké kovy?

Prý jsme kromě národu pivařů i národ houbařů. :)
Dá se nějak zjistit, když přijdu z hub, jestli houby neobsahují těžké kovy? Sice z Brdů nejsem, ale lyšel jsem, že tam prý v okolí je v nich hodně olova.

Odpovědi
Drap

V domácích podmínkách to nejde.

Edison

Tak pokud by obsahovaly těžké kovy, tak by nemohly plavat na vodě, žejo… 😁 😁 😁 Nebo je zvážit… To dy taky mohlo napovědět… 😁 😁 😁

Kepler

Doma to dost dobře nejde. Jsou na to třeba specifická činidla, nebo instrumentální analýza. Třeba atomový hmotnostní spektrometr. Jestli máš zbytečných pár miliónů české tvrdé měny, můžeš si jej pořídit 🙂 Pak už jen sledovat, jestli ten ropovod nerozbil záchodovou mísu…