MajaIS

Cvičení a rané těhotenství

Ahojky

chci se zeptat, jestli cvičení /konk. 50 sklapovaček za den a dělání stojek může ohrozit rané těhotenství. Zda-li praktikování tohoto cvičení v raném těhotenství může vést k potratu?

Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Sklapovačky a stojky v raném těhotenství jistě vhodná nejsou. Ve zdroji doporučená cvičení pro začátek těhotenství.

Zdroj: https://www.or­dinace.cz/cla­nek/cviceni-v-tehotenstvi-1-cast/

Další odpovědi
zzzzz

Sklapovačky určitě ne!!!!!!!!!!!!!
Stojky také ne, mohla by si spadnout.
V těhotenství se cvičí jóga a podobně ne posilování!
První tři měsíce je riziko potratu nejvyšší.

TominkaFuky

A pro jaké období těhu jsouty vitamíny vhodné? A jsou volně k dostání v lékárně?

Vikki.vivi

Dívej, pokud jsi byla zvyklá cvičit před otěhotněním, tak bych se asi nějak extra neomezovala. Tělo je na to zvyklé. Ale rozhodně bych to konzultovala s doktrorkou, ta ti řekne, co a jak :) Jinak taky určitě ber vitamíny pro těhotné. Jsou dobrí pro maminku i dítě.