cappuccino

Copak se ta priroda uplne zblaznila?

Dneska vyletlo nekolik vcel a vos. Mame par dni do vanoc a ony uz se probouzeji! Kam tohle povede? Uz takhle jich je malo a ony takhle jeste pachaji sebevrazdu!?? Maji sanci prezit?

Nejlepší odpověď
jirka F

Včely létají podle teploty pokud je víc jak 10°c už vylézají ale pokud teploty klesnou ještě zalezou a jdou spát.Máme v rodině včelaře.

Další odpovědi
aliendrone

Otázkou je jen KDY se to stalo. Vzpomínám na jednoho Silvestra – odpoledne jsme lítali v košilích (bylo v Práglu 10°C). Ráno na Nový rok se nedaly nastartovat auta, protože teplota klesla o TŘICET(!!) °C, jenže tenkrát ještě nikdo neznal greendeal apod. bejkárny, takže to proběhlo celkem v klidu. Jo, bylo to v roce 1978, muehehehe. 😉 😁

https://ct24.ces­katelevize.cz/cla­nek/domaci/ochla­zeni-stoleti-na-silvestra-1978-teplota-spadla-o-30-stupnu-mraz-na-mesic-paralyzoval-zemi-70440

Takže by se dalo říci, že veškeré „ekologické snahy“ (všechny ty emisní limity, katalyzátory aj. aplikované od té doby) VEDOU KE ZHORŠENÍ klimatu! (jasně že je to MNOHEM komplikovfanější, každopádně je to JINAK, než nám LŽOU)! 🙂

Neboj nic, včeličky zase zalezou a budou v poho. 🙂

cochee

Včela se párkrát za zimu potřebuje vykadit, takže při dostatečné teplotě se včely objeví. Je přitom jedno, že jsou vánočky, vyletí klidně i na silvestra :) záleží jen na té tepolotě.

Zlatý člověk

Čas má dost času na to aby všechny naše chyby eliminoval optimálně!

Savier

Zemřou.. To my jsme zničili klima naší planety :( Musíme nařídit povinně elektroauta a možná ho tak zachráníme…

zjentek

To by vysvětlovalo, proč přírodní medy od včelařů mají v současnosti krásně tekoucí strukturu i v zimních měsících. Děkuju.

paul1

Savier:
S elektromobily to není tak jednoduché – jsou omnoho těžší a tím pádem vzniká více prachových částic při provozu – obrušování pneumatik a také brzdových destiček.

cappuccino

@aliendrone: Netusila jsem, jake horory se kvuli par vcerejsim vcelickam dozvim! Tenkrat jste prezili s jednim TV programem. Myslis, ze by dnesni obyvatelstvo prezilo s nekolikahodinovym vypadkem PC nebo mobilu??!!

@Savier: Nad temi elektromobily by ses mel jeste jednou poradne z hluboka zamyslet!!

Vsem dekuji za prispevky:-)

EKSOT123

Mě spíš překvapilo, jak dlouho letos drželo listí na stromech. I javory a třešně, které normálně shazují do půl října, aby je nerozlámala námraza, letos držely do půl listopadu. Měly to přesně spočítané. Taky tolik krásných hřibů a hub ještě na samém konci listopadu asi taky nepamatuju.

Dochy

Savier:
Víš kolik surovin je třeba vytěžit, abys mohl postavit elektroauto? Ona cena auta z velké části odpovídá i ekologické náročnosti jeho výroby (netvrdím, že přesně, ale jistá úměra tam je). A i pak velká část energie pro provoz toho auta bude z fosilních paliv.

aliendrone

Já jen dodám https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MfVK6_r4al­w&ab_channel=CVUT­FS , je to DOST fundovaný výklad (přirozeně z opačného názorového proudu, než pohádkaří ekoteroristé). Jak jsem psal v odpovědi – je to prostě SLOŽITÉ. 🙂