Complex

Cokoliv se rozbije na střepy, přináší to štěstí?

Nejlepší odpověď
annas

Střepy přinášejí štěstí. No, nevím. Možná tato pověra vznikla kvůli tomu, že sklo bývalo drahé, takže když se rozbilo, dotyčného to mrzelo., navíc bylo těžké sklo sehnat.

Utěšil se tím, že se nepořezal, takže v tom měl šštěstí.
--

Když něco rozbiju, u mě platí – do třetice… vždy rozbiju 3 předměty, zpravidla hrnky, talíře, nebo nějakou misku.

Ještě jsem zapomněla, že střepy z rožbitého zrcadla přinášejí smůlu., dokonce 7 let. Za zrcadlem je prý schovaný démon, takže byl vyrušený, když se zrcadlo rozbilo, chybí mu tma, proto se zlobí a trvá to hóódně dlouho. Démon se stále mstí, přináší smůlu.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom, jaký máme postoj k majetku. Ti kteří jsou přesvědčeni že čím méně věcí mají, tím jsou šťastnější, tak těm ano. Nám ostatní každé střepy, ať už jsou z čehokoli spíše přinesou roztrpčení a smutek nad tím, že se právě něco rozbilo a náhrada bude stát další peníze.

Rokio

Ne, je to jenom pověra. Každý je strůjce svého štěstí.

Kepler

Rozbité zrcadlo prý znamená 7 let neštěstí. O vzácném porcelánu ani nemluvě. Když se něco rozbije sousedovi – magorovi, můžeš zažít i okamžik škodolibého štěstí.

jáára

Když rozbiješ plotny harddisku, nejspíš dostaneš rakovinu plic.

anonym

Samozřejmě že ne 🙂 když si něco pěkného rozbijete je to většinou k vzteku a tak si lidé vymysleli pořekadlo o štěstí, kterým prostě jen překryjí obvyklou salvu nadávek a vulgarit v takové situaci. Snad se ale nemůžete vážně ptát na to zda je to pravda, to ne … tak naivní být nemůžete 🙂