Boy 13

Co způsobí ztrátu paměti v lidském mozku?

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Zavirování operačního systému.

Další odpovědi
anonym

Co asi – smrt. Od narození umíráme. Jen to zprvu tělo umí kompenzovat. Nová ledvina do týdne. Metr střeva za 3–4 dny. Hemisféra mozku za týden a kousek. Každý orgán se od první chvíle musí vyrábět pořád dokola. Není to jen rozklad a smrt, ale bakterie, viry i parazité ničí naše tělo – rozkládají buňky. Proto tělo musí vytvářet tisíce orgánů pořád dokola, jinak bychom nepřežili ten neustálý rozpad. A ono když se vám co týden obmění značná část mozku, je holt potřeba přestěhovat data jinam, nechat vytvořit novou část a tu naučit nové triky a po zapracování jí dát důležitější úlohy. 20 let to funguje skvěle. Pak už bídněji. No a po 70. letech stačí jedna mrtvice a už může být utrum …

paul1

Mozek – pamět poškozuje zejména:
alkohol, drogy, kouření, špatná funkce štítné žlázy, nedostatek spánku
(nevyspalý člověk se hůře soustředí na příjem nových informací),úzkosti,
deprese (když se nálada zlepšuje, dochází i k zmírňování ztráty paměti),
dále některé léky, tučná strava (má částečný vliv na hipokampus), nedostatek
vitaminu B12 (způsobuje též únavu, zácpu, ztrátu chutě k jídlu i paměti)
Pro tyto (i jiné) důvody je nutné neustále dbát na nejem procvičování
těla (prokrvení zlepšuje i činnost mozku), ale též k procvičování mozku,
to je nutné, jako procvičování celého těla a intenzita by se měla zvyšovat
spolu se stárnutím – tu stačí i méně namáhavé činnosti, např.procházky

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

Děkuji Vám (PepasAvalonu) ale já myslím té naší, lidské