samicek333

Co znamená „Zum Erbgericht“?

Dobrý večer, nevíte co znamená „Zum Erbgericht“? Tento nápis se nachází na jedné staré budově a je možné, že nějaká písmena na konci chybí. V to domě býval dříve hostinec. Zkoušela jsem to přeložit přes internet a hledala i ve slovníku, ale nic jsem nenašla.
Byla bych moc ráda, kdyby to někdo dokázal přeložit.
Děkuju samicek333

Nejlepší odpověď
ivzez

Ve středověku a v ranném novověku bylo možné
některé úřady (přesněji výkon těchto úřadů) dědit.
Der Erbrichter ► dědičný soudce
Das Erbgericht ► soud provozující pravomoc dědičnou
(dnes je asi nejblíže „dědičný soud“)

  • ––

Zum Erbsgericht ► u dědičného soudu
V češtině se v názvech pohostinských zařízení (často)
používá předložka U (např. U zlatého jelena),

Němčina v takových názvech často používá předložku ZU
(např. Zur goldenen Kanne; Zum Erbsgericht, …)
Doplňuji:
Oprava (netuším, proč jsem tam to „S“ napsala, vím, že tam nepatří):
Zum Erbgericht

@Quentos:
Na straně 115 jsem našla něco k prvnímu mýcení lesů, na 115.
dvoustraně (stránky 226–227) závěr a doporučenou literaturu …

Další odpovědi
quentos

doslova „k dědičnému soudu“, jde ale o poněkud historický pojem, který bez kontextu neříká nic, počtěte si proto zde http://vychod­nikrusnohori.or­g/uploads/medi­a/Band2_CZ_ge­samt_01.pdf (konkrétně str. 115)

anonym

dědictví,soud