dust8

Co znamená, že má někdo „vyžehlený“ obličej?

Pochybuji, že to znamená, že jej občas přejede zapnutou žehličkou. Možná je to nějaká kosmetická procedura, který vyhladí vrásky? O co konkrétně jde?

Nejlepší odpověď
annas

Vyžehlený,. tj. hladký obličej, žádné vrásky. Samozřejmě se to týká vyššího věklu. . Ale každý člověk je jiný, někdo má vrásek víc, jiný méně. souvisí to s vnitřními i vnějšími faktory. Zázračné krémy neexistují, i když mohou tvář často vylepšit., ale nejsou všemocné…

Někteří jedinci mají vyžehlený obličej pomocí různých plastických operací, ale to je jiná skutečnost. Jde především často o tzv. polobrity či jedince, kteří se objevují na veřejnosti. … Ale matrika je matrika … ..

Život se vtiskne do tváře — lepší vrásky na tváří než na duši …

Dělají se stále výzkumy, kdy kdy DNA mitochondrií v buňkách ovládá stárnutí kůže

https://www.sto­plusjednicka.cz/nas­li-jsme-lek-na-stari-dna-mitochondrii-v-bunkach-ovlada-starnuti-kuze

Další odpovědi
led

„Tvár hladká ako detský zadok“ prakticky, pokiaľ nie je „vyžehlená“ umelo, u dospelého nejestvuje.
"Vrásky sú výsledkom povrchových a štrukturálnych nerovnomerností pleti. Popri stavbe kostí, celistvosti a dostatku mäkkého tkaniva, ich vo veľkej miere ovplyvňuje výmena živín, prísun a dostatok minerálov, vitamínov a vody (nielen v koži, ale v celom tele).

Umiestnenie a tvar vrások určujú gény od našich predkov. Vrásky sa zvyčajne začínajú objavovať okolo 25. roku života. Hoci ich niektorí v tomto veku ešte nemajú viditeľné, nerovnosti v hlbších vrstvách kože sa vytvárajú aj u nich.

Okrem vnútorných faktorov, pôsobí na našu kožu aj mnoho vonkajších faktorov. Vnútorné vplyvy sú zásadnejšie – práve ony určujú, koľko vrások nadobudneme." https://www.slo­venskypacient­.sk/vrasky-preco-vznikaju-na-tvari-okolo-oci/