Avatar uživatele
Pohodar87

Co znamená Vitana?

Asi to bude něco na způsob jako Setuza – sev. české tukové závody. Tento význam jejich názvu, jsem nevyčetl nikde na jejich webu, tak se tedy ptám nevíte co to je za zkratku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? www, tatanka před 3752 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jak jste zjistil sám, opravdu aní v historii společnosti není zmínka o vzniku názvu.

Jen moje úvahu z pohledu významu slov.. Samozřejmě šlo o nahrazení názvu Graf, později konkurenta Maggi.

Vita = latinsky život a přípona na. Něco, co začalo žít. Přípona -na oiznačjuje uzavřený prostor,. To továrna je.

Nebo vítat – vítá – na = význam – přicházející vhod, hodící se, to, co rádi vidíme.

Ale mohlo to být docela jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Matně si vzpomínám na tehdejší reklamy ‚pana Vajíčko‘ a mám pocit, že se v nich tenkrát zdůrazňovala prospěšnost na zdraví.
Tudíž si myslím, že název podniku má něco společného s vitalitou. 😉
Doplňuji:
Pro neznalé: Vitalita = živost, životnost, životní způsobilost, životaschopnost.
Vše tedy souvisí se životem.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Třeba to žádná zkratka není. Název Vitana se používá od konce padesátých let. Značka vznikla spojením několika dalších firem různých názvů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

je to dle „vita“ jak psala Annas a „na“ bylo oblíbený zakončení názvů podniků,firem v tehdejší době( LověNA, SpolaNA,MototechNA) + ŠpuntaNA :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

VITAmíny NÁrodu…
😉
Ne – to jsem si teď vymyslel, ale teoreticky to něco podobného být může – a nemusí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nevím, ale zní to zdravě :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nelze se dopátrat. Zajímavé je, že se spojily fy Graf a Maggi a vnikla z toho Vitana. Možná se spojila „vitalita“ (vit) a jméno některé manželky majitelů ( Anna, Hana, Jana ) a vznikla z toho „Vitana“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to je potravinářská firma

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek