Pohodar87

Co znamená Vitana?

Asi to bude něco na způsob jako Setuza – sev. české tukové závody. Tento význam jejich názvu, jsem nevyčetl nikde na jejich webu, tak se tedy ptám nevíte co to je za zkratku?

Nejlepší odpověď
annas

Jak jste zjistil sám, opravdu aní v historii společnosti není zmínka o vzniku názvu.

Jen moje úvahu z pohledu významu slov.. Samozřejmě šlo o nahrazení názvu Graf, později konkurenta Maggi.

Vita = latinsky život a přípona na. Něco, co začalo žít. Přípona -na oiznačjuje uzavřený prostor,. To továrna je.

Nebo vítat – vítá – na = význam – přicházející vhod, hodící se, to, co rádi vidíme.

Ale mohlo to být docela jinak.

Další odpovědi
www

Matně si vzpomínám na tehdejší reklamy ‚pana Vajíčko‘ a mám pocit, že se v nich tenkrát zdůrazňovala prospěšnost na zdraví.
Tudíž si myslím, že název podniku má něco společného s vitalitou. 😉
Doplňuji:
Pro neznalé: Vitalita = živost, životnost, životní způsobilost, životaschopnost.
Vše tedy souvisí se životem.

Emefej

Třeba to žádná zkratka není. Název Vitana se používá od konce padesátých let. Značka vznikla spojením několika dalších firem různých názvů.

mojitek

je to dle „vita“ jak psala Annas a „na“ bylo oblíbený zakončení názvů podniků,firem v tehdejší době( LověNA, SpolaNA,MototechNA) + ŠpuntaNA :D

anonym

VITAmíny NÁrodu…
😉
Ne – to jsem si teď vymyslel, ale teoreticky to něco podobného být může – a nemusí.

zjentek

nevím, ale zní to zdravě :o

marci1

Nelze se dopátrat. Zajímavé je, že se spojily fy Graf a Maggi a vnikla z toho Vitana. Možná se spojila „vitalita“ (vit) a jméno některé manželky majitelů ( Anna, Hana, Jana ) a vznikla z toho „Vitana“. 🙂

honza19hk

to je potravinářská firma