Maxfax

Co znamená – v rámci mezí?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi bývaly meze mezil jednotllivými poli. Po založení JZD se meze rozorovávaly a vznikly velké lány. Meze zadržovaly vodu při prudkých deštích, , takže zemina se tolik nesplavovala na rozdíl od současnosti

Takže meze = úzký pruh neobdělané půdy, který tvoří tvořící hranici mezi dvěma pozemky: rozorat meze

Přenesený význam souvisí s vaší otázkou.
množné číslo meze = . vymezení, omezení, hranice, stanovení meze působnosti; — jeho obětavost nemá, nezná meze. V mezích zákona – nemůžu beztrestně dělat to , co překročí to, co je napsané v zákonech či pravidlech.

, Určitě jste si říkali v CJL, ž Jaroslav Haček založil stranu a napsal Dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona. To znamená, že všechno, co se ve straně dělo, nesmělo být v rozporu se zákonem, tedy nepřekročit daná pravidlak, být v mezích zákona. .

Když mluvíte s někým cizím, určitě ho nepustíte až těsně k sobě a dodržujete tzv. osobní prostor, , tedy mez či hranici do jaké blízkosti se může dotyčný k vám přiblížit.

Další odpovědi
Drap

Jsou stanoveny mantinely a tím určeno pole možností. Může to být v různých oblastech.