WeeBear

"Toto gesto se dostalo do podvědomí mnoha fanoušků tvrdé hudby jako symbol metalu a rocku. Když je zábava v plném proudu a dostáváte se do varu, signalizováním ďáblových rohů to dáváte vědět celému okolí.
Signalizování rohů má základ v řecké mytologii. Byl to právě Minotaurus – křížený člověk a býk, který dal vzniknout zvednutému ukazováku a malíčku. Tato báj se dále rozšířila do ostatních kultur a to dalo vzniknout dnešní podobě. Například v Itálii a všeobecně ve Středozemí má toto gesto zvednuté nad něčí hlavou znamenat, že je paroháč.

Já se však budu zabývat, co jak se to dostalo do muziky.

Možná mnoho lidí překvapím, ale jako první použíl toto gesto John Lennon. No John Lennon přímo ne, ale na coveru desky Beatlsáků se objevuje kreslený John, který ukazuje za zády nad hlavou Paul McCartneymu devils horns. Podle oficiálních informací to má znamenat, že má Paula rád, ale vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti bych se přikláněl k mírnému dvojsmyslu.."

Kdo hledá, najde.

Zdroj: http://jakjato­vidim.blogspot­.com/

Další odpovědi
terry

Už to tu bylo, několikrát, projdi starší odp.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-kdyz-je-na-ruce-zvednuty-jen-malicek-ukazovacek-a-palec-nebo-kdyz-jenom-malicek-a-ukazovacek

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-gesto-rukou-vstyceny-palec-ukazovacek-a-zaroven-malicek-ma-to-nejaky-hlubsi-vyznam

Rocker

WeeBear mě předběhla a má pravdu.Takhle hrozíme na koncertech:-)

venkovan

U nás takhle chlapi co dělali v lese s pilou ukazují vrchnímu, že chtějí pět piv. Tedy jen s rozdílem, že ty prostřední prsty nkrčí, protože pahýly prstů skrčit nejdou.

Damiana

Hobluj!!!!
Na rockových koncertech, používá se zejména v kotli.