Ar

nevím jak teď ,ale odjak živa to bylo gesto pro paroháče
Doplňuji:
Paroháč je ten komu zahula žena (byla /je/ nevěrná)

Další odpovědi
anonym

V Itálii hojně používané, v originálu „cornuto“, mezi řidiči téměř nejvyšší stupeň urážky, kvůli němuž se některé horké povahy okamžitě krvavě perou.

hanulka11

může to být i takto

http://maddia­ry.blog.cz/1001/ges­to-ave-satan-tam-kde-byste-ho-necekali

arygnoc

v Taliansku je to oznámenie, že už mám závet napísaný a život ma ďalej nebaví.

Odvážlivci týmto gestom (v civilizovanom svete, pozor, v Afrike znamená [zasa len niekde] je to gesto pozdravu) dávajú adresátovi najavo, že jeho manželka (milenka) rozťahuje nožičky nielen doma.
Čo máloktorý chlap prijme z nadšením a autora (donášača) sa snaží väčšinou spacifikovať.

Damiana

Gesto je sice „rohatcovské“, ale nejblíže je v tomto případě Hanulka se Satanem. Používají ho rockoví muzikanti nebo fanoušci hlavně při koncertech a také jako symbol tvrdé, „zapovězené“, odsuzované hudby – hlavně death metalu, které Satana docela uznává a tento styl také. Někdy při tom křičí i: „Hobluj!“
Mrkni na nějaký metalový koncert a tam se to v kotli podobnými rohatci bude jen hemžit.
V běžné řeči těla a gestech je to jistě symbol paroháče, o tom není pochyb, ale jen když ho na jiného muže udělá třeba páprda z auta při předjíždění nebo výsměchu -jestli je to ale pokérovaná mánička, můžeš mu odpovědět na „pozdrav“ stejně – evidentně jede na néjaký death metalový sraz. 🙂

Drap

Určitě, jasnej paroháč !!