bolak

Co znamená to <O'> na začátku irskejch jmen?

Nejlepší odpověď
annas

Takže O na začátku příjmení znamená, že jde o potomka nositele určitého jména. Nejde jen o vnuka, ale o praprapra … potmka, protože příjmení vznikla mnohem dřív.

U ostatních příjmení se výraz potomek neuvádí. Záleží na původu příjmení prvního nositele. .

Coughlin Irish
Varianta Coghlan
význam a historie

Odvozen od irského MacCochlain znamená „mys“ nebo „kapotu“. Toto příjmení vzniklo v hrabství Cork, Irsko.

Ó Conaill Irish
Gaelština forma Connell
Význam a historie
Poangličtěná forma Ó Conaill znamená „potomek Conall ".

O'Brien Irish
Z irského Ó Briain znamená "potomek BRIAN ".
POUŽITÍ: Irský , anglický , Ancient Irish
Sbíráme nahrávky: Brie-ən (irská gaelština, angličtina) [key]
Význam a historie
Význam tohoto jména není známý pro jistý, ale to je možná souvisí se starého keltského prvku sní znamená "kopec“, nebo rozšíření „vysoká, ušlechtilý“. Bylo nese semi-legendární irský král Brian Boru, který zmařil Viking se pokouší dobýt Irsko v 11. století. On byl zabit v bitvě Clontarfu, když jeho síly byly rozhodně vítězně. Název byl obyčejný v Irsku před jeho časem, a ještě více tak později. To vstoupilo do použití v Anglii ve středověku, představil Breton osadníky. Následně začaly být vzácné, ale byl oživen v 20. století.

a další
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://sur­names.behindthe­name.com/names/u­sage/irish&prev=/s­earch%3Fq%3Dwhy­%2Bthe%2Bletter%2Ba­bout%2Bthe%2BI­rish%2Bnames%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3D2ku%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

http://surnames­.behindthename­.com/names/usa­ge/irish

Další odpovědi
Zbynas

O / Ua (původně „vnuk“) nebo Mac („syn“)

Takže je to jako vnuk.

Kelt

Například u svobodné ženy, Máire Bríd Ní Mhaoilchiaráin , představuje to Ní, právě skutečnost, že je svobodná. Když se vdá, bude mít v příjmení jméno po manželovi a ve jménu O, resp. Mc. Dělal jsem irštinu ale je to to už 8 let a výše jmenovaná mne právě učila irštinu na UK,