Avatar uživatele
anonym

Co znamená to, když u auta kape olej?

Teď mamka přišla do našeho pokoje a řekla sestře, že je to v háji, že jí kape olej u jejího auta, tak tam šli, a já nevím co to je, je to vážné? Půjde to opravit? Bude oprava drahá? Nechci se jim do toho ted montovat a zavazet, a ani se jich nechci na nic ptát abych je tím neznervoznila. A navíc myslím, že bych to od nich nepochopila. Tak se chci zeptat Vás. Děkuji...
(nevím jestli to k něčemu je, ale sestra má auto ,,ojeté" koupené od ledna, škodovku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Nazdar Bazar před 2494 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Tak to už asi půjde na šrot.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Když kape olej, tak někde ubývá - a tím pádem se něco časem zadře...
Určitě to půjde opravit, ale za kolik - to ti na dálku (s takovýmto popisem - nic ve zlém), nikdo neřekne.
Jakou škodovku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Příliš málo informací. Olej může kapat z různých částí. Opravit jde všechno. Podle toho odkud to kape se bude odvíjet i cena opravy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gurman1

Ahoj, no možností je spousta, olej může kapat hlavně z převodovky nebo z motoru, případně přes gufera. V prvním případě bych OKAMŽITĚ zkontroloval hladinu oleje v motoru, to zvládne i ženská (bez urážky), s převodovkou asi budete muset do servisu. Pokud bude oleje v motoru málo, dolil bych olejem se stejnou specifikací, jaká tam byla. Servisy to dávají na visačku nebo samolepku na B sloupek nebo dveře u řidiče. A hlídal, kolik toho ubývá. Jestli je to nějaké staré auto, tak bych to neřešil a jen doléval, pokud to vyloženě nepoteče čůrkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To je dobrý, automechanik to opraví.
Horší je když kape na karbid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RedBox

Otázkou je odkud, kolik a proč vlastně ten olej kape (jestli je prasklá součást nebo třeba jenom špatné gufero, těsnění), od toho se odvíjí cena opravy. Hlavně kontrolovat množství oleje v motoru (měla by upozornit kontrolka ztráty tlaku oleje na palubovce) a dolévat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

normální to není, otázka je odkud kape. může to být převodový olej,může to být ze srva(pokud ho to auto má) z převodoovky atd...
Zjistit odkud kape,opravit a dolít olej.
Cena se bude odvíjet od závady,pokud je jen volný vypouštěcí šroub tak to bude za pakatel,pokud ale někde třeba protrhla vanu tak to bude už dražší.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Gurman1 >>> "neřešil a jen doléval"? A co technická kontrola? A co když za ní pojede auto a dostane v zatáčce na tom oleji smyk a nejede do stromu? Nebo spíš motocykl?
Když kape olej - tak už nejezdit !!!

před 2494 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava