Uniká voda z chladiče

Nejprve jsme koupili nové těsnění, voda stále unikala a musela se každý den dolívat. Proto jsme koupili nový chladič a vyměnili, byl prasklý. Nyní nám stále voda uniká. Nevíte, čím by to mohlo ještě být? Každé ráno musíme dolévat tak deci vody. Díky moc

Nejlepší odpověď
elektrikář

Při zahřátí chladicího media se zvětší objem pro tento případ je v systému hadička na odtok přebytečné kapaliny.Aby systém při přehřátí nepraskl. Po schladnutí se objem zase zmenší Zkuste se podívat když je kapalina teplá. Na utěsnění chladicího systému se požívala melta částice obili malé prasklinky ucpaly. Dnes jsou na to chemikálie jdou koupit v autopotřebách­.Zkontrolujte gumové spojky zda mají dobře zatažené eskapásky nebo nejsou zpuchřelé.
Doplňuji:
Víčko chladiče má několik poloh když jej pootevřete jen trochu přetlak jde do odpadní trubičky. Pokud kapalinu doslova uvaříte, počkejte až to schladne.

Další odpovědi
anonym

Určitě víte,že se člověk může slušně opařit,když chce kontrolovat horký chladič.

mojitek

Presne tak jak pise elektrikar.Pro jistotu bych se jeste juknul na vicko (kde dolevate motor.olej) co je na jeho vnitrni/spodni strane,melo by byt potazene pouze tenkou vrstvou oleje.Pokud je tam neco jineho,napr.kon­denzuje tam jina kapalina svetle/bile barvy tak je problem.

bubca : samozrejme nesmi vrit,ale kdyz je jen tepla (jak psal elektrikar)tak se pomalu otevrit muze -nic se nestane.

rybíz

Ještě to může být prasklá nádobka chladící kapaliny, dělalo mi to totéž. Po výměně je vše v pohodě.

cukrar

Je třeba zjistit zdali voda teče mimo vozidlo. Doporučil bych (pokud to umíte) natlakovat chladič. Pak hledat opraváře, páč klidně voda teče ho motoru. Jaké je to vozidlo.

Kamilovo

Ahoj, mě se celkem efektivně podařilo utěsnit chladič podle návodu z https://kralmo­toru.cz/media/jak-utesnit-chladic Asi to není řešení, které by bylo na delší dobu, ale pokud to potřebuješ vyřešit do doby, než pojedeš do autoservisu, tak si myslím, že je to řešení naprosto ideální.