Proč teče olej??

Ford scorpio 2.5 TD,při nastartování vyteče všechen olej,někudy vrchem,kudy?? Co s tím je? Nemůžu na to přijít,nebo spíš,nejsem si jistá..

Doplňuji:
Díky,ale samá voda,asi se z toho picnu,těsnění pod hlavou a ani hlava to není,jestli hadička ,tak už fakt nevím která. Ještě se kouknu na simering,no a pak to vzdát a někam to odvezu.

Nejlepší odpověď
mojitek

to bude hadicka asi. Nejlip do servisu s tim
Doplňuji:
podivejte se na spodni stranu vicka (kam dolevate motor.olej) nesmi byt bile(od chl.kapaliny/des­tilky) pak by mohlo jit o praskle tesneni nebo hlava. Radsi s tim zajedte do servisu nebo ke znamemu ktery tomu rozumi

Další odpovědi
Bumbes

možná jenom praskla (nebo se jen vysmekla) hadička olejového okruhu, nebo nevydrželo těsnění pod víkem motoru, ale také mohla prasknout hlava motoru,..
Doplňuji:
Když se otevře víčko na krytu motoru na nalívání oleje a bude tam emulzní pěna, může být podfouknuté těsnění pod hlavou. Znamená to, že většinou voda z chladicího systému teče do systému olejového a olej potom vytéká kudy se mu povede, třeba i otvorem měrky.

mosoj

Co olejový filtr. Je utažený ? Nebo olejová měrka, musí na ní být gumový špuntík, ale tudy by to tak rychle nešlo.
Doplňuji:
Ještě mě napadá víko ventilů, ale to aby tam nebylo vůbec těsnění, když to teče tak jak popisuješ.

sobol

Mazacích kanálků je v motoru hodně a těsnění kudy olej prochází (a může unikat) taky, takže pokud přímo nevidíš kudy olej teče asi s tím sama nic neuděláš. Ale určitě to bude až za olejovým čerpadlem.

Kamilovo

O něčem takovém jsem už četl na https://kralmo­toru.cz/media/ja­ky-pripravek-na-utesneni-motoru Dá se tento připravek opravdu použít i na klasický automobilový motor nebo je to spíš na nějaké větší motory ? Díky za odpověď

kropitko

Mosoj díky,ale to to také není,ono to vyteče totiž fakt hned,ale je to někde vzdadu nahoře,není tam pořádně vidět,už je to celé oblité,upatlané,já už taky. Manžel už to s kamarádem odtáhnul,ať se s tím trápí někdo jiný. Třeba to bude nějaká pitomina,nebo nevím,už je to fuk. Díky