Lgee

Jaký je význam slova systematicky?

„Systematicky mazat“ – mazat systémem? (Automaticky)

co znamená systematicky ?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jednat systematicky znamená jednat podle předem promyšleného plánu tak, aby nic nebylo opomenuto, a to s cílem co nejlepšího výsledku. Když někdo použije toto slovo v souvislosti s bezhlavým odstraňováním čehokoliv (třeba systematické vyhlazování židů za války), je to zneužití tohoto pojmu. Takový postup není systematický ve smyslu vědecky podložený, anóbrž je to sbírka všech možných i nemožných postupů, jak za každou cenu dosáhnout pochybného cíle.

Další odpovědi
Edison

Nejprve si ujasnit význam slova systém. Z toho pak vyplyne význam slova systematicky, systematický a mnoho dalšího.

anonym

„Systematicky mazat“ obvykle znamená automaticky mazat podle stanoveného časového rozvrhu a za splnění předem daných podmínek.