Kelt

Co znamená slovo zavracel?

Pes dostal chleba a běhal kolem stáda, těkal, zavracel, aby si vysloužil i něco chutnějšího.
Tuto větu jsem opsal z jedné knížky, protože se slovem zavracel jsem se nesetkal. Domýšlím se, ale nejsem o tom přesvědčený.
Setkali jste se s tímto slovem? Možná je to krajový výraz. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Vyráží za kusy které se odpojily od hlavního stáda a vrací je zpět do houfu. Poté se vrací opět na konec stáda a pobíháním ze strany na stranu žene celé stádo. Používá se převážně u ovcí,

Další odpovědi
Kepler

To slovo je i v jedné lidové písničce „…černooký bača ovečky zavrácá…“, tak si myslím že je to zahánění do ohrady.

iceT

… a my vždycky zpívali …ovečky zatáčá…