Retko

Co znamena – rezervy se tvori „na vrub“ nakladu??

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Toto je slovní obrat, který je užívaný v účetních standardech. Jeho opakem je výraz „ve prospěch“
Ve prospěch – znamená účtování na straně Dal
Na vrub – znamená účtování na straně Má Dáti
Rezervy se účtují na vrub účtu 5×x na stranu MD proti účtu 45× na stranu D
Tvoření rezervy tedy znamená ve svém důsledku navýšení „účetních“ nákladů

To Bubca: časové rozlišení nemá s tvorbou rezerv pranic společného 🙂

Další odpovědi
anonym

http://studen­tka.sms.cz/ma­turitni_otazka/ca­sove_rozliseni_na­kladu_a_vynosu_v_sir­sim_pojeti