Ryboun

Co znamená přizpůsobit se?

Co to znamená přizpůsobit se?

Odpovědi
Kepler

Znamená to slevit ze svých nároků, pokud se ukazují jako nesplnitelné, nebo neadekvátní a využít naopak toho co je k dispozici i za cenu kompromisu. Třeba: koupím si raději ojetou fóbii, místo lamba, než abych zůstal bez auta.

marci1

Zařídit se, upravit dle možností.

Drap

Lépe by bylo vysvětlit to v nějakém kontextu. Přizpůsobit se třeba ve škole. Změníš školu, jdeš na lepší školu s většími nároky, tvoje znalosti jsou oproti jiným o hodně menší. Svou pílí se během dvou třech měsíců přizpůsobíš, to znamená že se můžeš srovnávat s běžnými znalostmi spolužáků. Můžeš se přizpůsobit jiným životním podmínkám, přizpůsobit se změně prostředí a všemu ostatnímu. Přizpůsobíš se a ničím nijak nevybočuješ z řady.

luckykubrt

Lze to i vysvětlit na dodržování zákona. Když jdeš do jiné země většinou se přizpůsobíš zákonům té země do které jdeš. Pokud prosazuješ svoje vlastní názory jsi nepřizpůsobivý občan. To je vidět na muslimech jak se všude domáhají svých práv, ale nejsou schopni se přizpůsobit zákonům země ve které žijí. ☹

dubraro

Přizpůsobení se prostředí, ve kterém daný organismus žije, představuje „výhru“ pro přežití, ale také to daný organismus něco stojí (dlouhodobé evoluční změny, energetické nároky).

Zdroj: http://botani­ka.prf.jcu.cz/sus­pa/vyuka/mate­rialy/populac010/Ef­fenberkovaPop­.ppt

dudu

Aklimatizovat se.

anonym

Něco, co spousta lidí neumí, proto si jen stěžují.