CO ZNAMENÁ PRÁCE NA HPČ

CO JE TO HPČ ZAJÍMÁ MĚ CO TO PŘESNĚ OBNÁŠÍ.

Nejlepší odpověď
jarčáč

Práce na HPČ je práce na Hlavní Pracovní Činnost.

Další odpovědi
Lencis

Ježkovi oči… lidi neraďte za každou cenu, když vůbec nevíte o čem je řeč !!!

HPP Hlavní pracovní poměr a HPČ hlavní pracovní činnost jsou dva odlišné pracovní vztahy !!!

Zákoník práce umožňuje dvě formy, které může občan využít k zapojení do pracovní činnosti:

  • pracovní poměr (a může být hlavní či vedlejší, tedy HPP či VPP)
  • dohoda o pracích konaných mimo pracovní poměr (tj. dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti, která může být opět hlavní či vedlejší, tedy HPČ či VPČ)

Rozdílů je víc, ale nejdůležitější je že u HPČ, přesto že je uzavřena smlouva jako hlavní činnost, nelze vykonávat práci v rozsahu překračujícím v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby (čili práce může být sjednána maximálně na poloviční pracovní úvazek).

standa

…spíše se používá zkratka HPP
(Hlavní Pracovní Poměr)

alenka901

hlavní pracovní poměr je poměr uzavřený smlouvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem
smlouva se ukládá buď na dobo určitou nebo neurčitou

Attack-design

hlavní pracovní činnost – zaměstanvatel za tebe platí daně, zdravotní a sociaálni, zpravidla 8hodinovou prac.dobu