Avatar uživatele
Rokio

Kdy mi umožní v práci dělat na dobu neurčitou?

Pracuji už rok a čtvrt. Dvakrát mi prodloužili smlouvu. Prodlužují ji po půl roce.

Je pravda, že až mi ji prodlouží potřetí, budu pracovat na dobu neurčitou?

Odpověď na tuto otázku mě dost zajímá a předem děkuji za odpověď.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1094 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Ne, není to pravda. *)

Neměl bys zaměstnavatele podceňovat, že by si něco takového „nechal utéct“.
Až skončí toto druhé prodloužení (= až uplyne sjednaná doba),
zaměstnavatel už smlouvu neprodlouží (bude-li slušný, před koncem ti poděkuje za práci).

Je potřeba si uvědomit, že sjednání pracovního poměru na dobu určitou nezavazuje ani jednu
z obou stran k jakémukoliv pokračování (zákoník práce nic takového nevyžaduje).

PS: Rokio, když už nějakou dobu pracuješ → proč ses ještě neseznámil se zákoníkem práce?

*) Mohla by to být pravda jen v případě, že by zaměstnavatel zapomněl, že už s tebou
smlouvu třikrát uzavřel na dobu určitou. (ovšem to zapomenutí není pravděpodobné.)

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Smlouva na dobu určitou nesmí být podle zákoníku práce sjednaná na období delší než tři roky, a opakovat nebo prodlužovat se může jen dvakrát. Takže, každý zaměstnavatel s vámi může uzavřít smlouvu na dobu určitou maximálně třikrát a vždycky maximálně na tři roky, dohromady tedy nejvýš na devět let.
Zdroj: https://www.pe­nize.cz/pracov­ni-pomer/328187-prace-na-dobu-urcitou-co-znamena-trikrat-a-dost-a-co-zamestnavatel-nesmi

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Zase se zde ptáš na věci, na které ti může odpovědět ten, kterého se to týká. To se neumíš v práci zeptat?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek