Rokio

Kdy mi umožní v práci dělat na dobu neurčitou?

Pracuji už rok a čtvrt. Dvakrát mi prodloužili smlouvu. Prodlužují ji po půl roce.

Je pravda, že až mi ji prodlouží potřetí, budu pracovat na dobu neurčitou?

Odpověď na tuto otázku mě dost zajímá a předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, není to pravda. *)

Neměl bys zaměstnavatele podceňovat, že by si něco takového „nechal utéct“.
Až skončí toto druhé prodloužení (= až uplyne sjednaná doba),
zaměstnavatel už smlouvu neprodlouží (bude-li slušný, před koncem ti poděkuje za práci).

Je potřeba si uvědomit, že sjednání pracovního poměru na dobu určitou nezavazuje ani jednu
z obou stran k jakémukoliv pokračování (zákoník práce nic takového nevyžaduje).

PS: Rokio, když už nějakou dobu pracuješ → proč ses ještě neseznámil se zákoníkem práce?

*) Mohla by to být pravda jen v případě, že by zaměstnavatel zapomněl, že už s tebou
smlouvu třikrát uzavřel na dobu určitou. (ovšem to zapomenutí není pravděpodobné.)

Další odpovědi
Kepler

Smlouva na dobu určitou nesmí být podle zákoníku práce sjednaná na období delší než tři roky, a opakovat nebo prodlužovat se může jen dvakrát. Takže, každý zaměstnavatel s vámi může uzavřít smlouvu na dobu určitou maximálně třikrát a vždycky maximálně na tři roky, dohromady tedy nejvýš na devět let.
Zdroj: https://www.pe­nize.cz/pracov­ni-pomer/328187-prace-na-dobu-urcitou-co-znamena-trikrat-a-dost-a-co-zamestnavatel-nesmi

elkon

Zase se zde ptáš na věci, na které ti může odpovědět ten, kterého se to týká. To se neumíš v práci zeptat?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.