dust8

Co znamená pojem „závratná suma“?

Odpovědi
Hufnágl

To je rozdíl mezi malé a obrovské, tedy závratné sumě

Gonfaloniér

Zkrátka obří suma. Něco stojí hodně moc peněz. Vztahuje se k majetku jednotlivce = pro něj je to obří výdaj vzhledem k jeho bohatství.
Věc, která je velmi drahá a musí se za ní zaplatit spoustou peněz. Kupujícího to stojí hodně. Je to pro něj velmi znatelný úbytek peněz.

marci1

Obrovská, nebetyčná suma, ze které se člověku až zatočí hlava, pociťuje závrať. Někteří z takového pojmu mohou až zblbnout. 🙂

Emefej

Suma ze které tě postihne závrať. Její výše je relativní. Já jsem první závrať z velkého balíku zažil jako dítě, kdy mi nechutně bohatá teta darovala bankovku v závratné výši 25 Kčs (nejedná se o překlep, pětadvacetikoruna se sveřepým Žižkou skutečně existovala, pamětníci ví o co jde…).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.