dust8

Co znamená pojem prvopočátek?

Uvedete i nějaký příklad ve větě?

Nejlepší odpověď
annas

Provopočátek je složené slovo – provo- + počátek. Něco, co začalo. jako první, úplný počátek.

Je to dnes knilžní tvar, užívá se spíš na počátku bylo …

Např. prvočátky řeckého dívadla spadají do 6. st. p. n. do Atén.

Co myslíte,. že bylo vaším prvopočátkem?: Když otcova spermie vstoupila do matčina vajíčka a to se začalo vyvíjet.

Další odpovědi
Kepler

Prvopočátek tvé existence byla chvilka slasti. Prvopočátek cesty do pekla je konání dobrých skutků. Ženitba je prvopočátkem rozvodu.

elkon

https://vokabu­lar.ujc.cas.cz/hle­dani.aspx?hw=prvo­po%C4%8D%C3%A1tek