tragicquinn

co znamená pojem ecce homo?

Nejlepší odpověď
anonym

Vše už tady někdy, aspoň 1× bylo, viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-pronesl-slova-ecce-homo-a-jak-souviseji-s-velikonocnimi-svatky-pokracovani-v-doplnujicich-informacich

Další odpovědi
manon

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia 19,5 je pronesl Pilát k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Ale to jsem vážně jen okopírovala z Wikipedie, aby to bylo rychleji zformulováno – není problém to na internetu najít.

Reuef

mam takovy dojem ze to znamena Ejhle člověk ne ?

Sůwa

Ono tu už toho bylo dost na to, aby se někdo „uživil“ jen upozorňováním na starší odkazy, kde ovšem rovněž neodpovídal. Není to trochu trapné?