Tizh19

Co znamená když se kácí les, lítají třísky?

Nejlepší odpověď
anonym

(Že) Při velkých událostech se na malichernosti (drobnosti) nehledí…

Další odpovědi
iceT

Například:kdyby chtěl někdo spáchat atentát na nějakou osobu a při tom atentátu by zemřelo víc lidí než jen plánovaný cíl,tak to by byly ty třísky,cílová oběť je pak ten les.

pusinka50

Když se kácí les....... a např. v naší republice policie obviní někoho z vyšších míst, např. managera či generálního ředitele státního podniku nebo obviní z korupce např. kauza Rath či nyní nejnovější kauza v Praze lobbisty a podnikatele Ivo Rittiga, tak lítají třísky…to znamená, že s obviněným se „sveze“ více jeho kompliců či jemu podřízených lidí. Všeobecně bych to definovala tak, že když „jeden padne“ či je z něčeho obviněn, dojde i na jeho známé či spolupracovníky.