Retko

Co znamená intransitive verb?

Nevim presne jak to rict v cestine, snad neprechodne sloveso. Kazdopadne bych potreboval pochopit gramatiku.

Diky :)

Nejlepší odpověď
quentos

nejjednodušeji: intransitive verb neboli nepřechodné sloveso nepotřebuje předmět. Např. cry, sleep, sing, sink, kill…

naopak transitive neboli přechodné ho potřebuje – bez něj nedává smysl. Např. kill, feel, do…

přechodná mám ze sebe, u příkladů nepřechodných jsem se inspiroval níže

Zdroj: www.chompchom­p.com/terms/in­transitivever­b.htm

Další odpovědi
GangstaHelper

Asi tak, že význam je růžný, podle toho, k čemu se to vztahuje (k jakému pod. jm.)

Opravdu mě nenapadá žádný příklad v češtině a ani v angličtině (no, je pátek).

Na této stránce jsou nějaká slovesa zapadající do této skupiny

http://cs.for­vo.com/langua­ges/en/tag/in­transitive_ver­bs/by-date/