Retko

Co znamena funkcni zavislost (z matematickeho hlediska)??

Zdroj kdyztak prosim,

Diky

Odpovědi
Kelt

Je to v každé učebnici matematiky. Pro konkrétní hodnotu argumentu, existuje konkrétní jediná hodnota funkce. Například kruh a takovém průměru má jednoznačný obvod i plochu. Pro daný materiál je konkrétní objem a ten má vždy danou hmotnost jednoznačně určenou. Pro vozidlo pohybující se stále stejnou rychlostí je ujetá vzdálenost závislá na čase. U elektrického proudu, čím větší odpor, tím menší proud prochází. Ale vždy je jediná možná hodnota
Takže zdroje – Na internetu si najdi funkční závislost.

Kepler

Hodnota daného (např. čísla) je definována matematickou funkcí čísla proměnného.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Funkce_(ma­tematika)