Nevim nic

Co znamená číslování pletacích jehlic u značky AKRA a číslo 5–5?

Mám pletací jehlici značky AKRA a je na ní napsáno 5–5, znamená to tedy, že velikost jehlice je 5 mm???

Odpovědi
dubraro

Pomlčka tady nahrazuje desetinnou čárku, takže se jedná o jehlice o průměru 5,5 mm.

IrenaSmo

Už vím, to druhé číslo je US velikost.

IrenaSmo

Jak je to s háčky na háčkování. Mám háčky taky značky AKRA a je tam označení 4–8, což jsem myslela, že podle výše odpovědi má být 4,8. Ale pak mám háček 4 1/2–7. To vůbec netuším. A u pletacích jehlic je to to samé.