MICHALGEO

CO ZNAMENA BIROKRACIE?

Nejlepší odpověď
venkovan

Nic – slovo s pravopisnou chybou. Dej ze „B“ „y“ a zadej do vyhledávače.

Další odpovědi
led

byrokracia – vláda úradu (voľná definícia)
byro podľa francúzskeho slova bureau označujúce úrad
kracia z voľne gréčtiny vo význame vláda
to znamená, že spôsob riadenia je podľa daných pevných pravidiel.

v prenesenom význame sa takto hovorí o pomalom, zastaranom a skostnatelom úradníckom riadeni ˇod stolaˇ , ktoré si hľadí do svojich papierov a nevidí potreby ľudí.

anonym

Jen to,že se píše „byrokracie“ !

led

Myslím, že dôležitejšie je zaoberať sa otázkou a až potom gramatikou.
Ak by sme sa zaoberali len gramatikou, tak bolo by tu oveľa menej pýtajúcich i odpovedajúcich.