kapka

Letiště Václava Havla? Připojíte podpis pod petici?

http://www.le­tistevaclavaha­vla.cz/
Kdo chce, může rozeslat odkaz dál svým známým…
Doplňuji:
Já osobně tento nápad podporuji. Odlišné názory samozřejmě plně respektuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Souhlasím a rozešlu.Budu rád,když se to povede.
Doplňuji:
Svůj podpis jsem připojil.

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že klidně se může letiště přejmenovat. Alespoň se nebudu říkat: „Jo, tam je i věznice.“ Navíc cizincům je jméno Václava Havla známé.

anonym

Souhlasím s tomem a podporuji.
Jen pár věcných poznámek, symbol a ikona Havel je ve světě známější než jakékoliv jiné české pojmy.
ad štamgast, Ruzyně je místní název, navíc evokující nechvalně známou věznici, cizincům nic neříká a i blbě se jim vyslovuje.
Magistrát je také pro, pouze odkazuje na fakt, že letiště je ve vlastnictví státu, takže to zbývá na vládu.
Masarykovo nádraží se dostalo snadno do povědomí a dnes nikomu nepřijde nepatřičně.

štamgast

Připojím, Ruzyně je již starý a zaužívaný název, doufám, že se nic měnit nebude. Doplněno: Nic podepisovat nebudu, já myslel, když se řekne petice, tak je to proti věci.

Drap

Já určitě ne. Nesouhlasím s tím

Lucijej

Klidně bych po něm něco pojmenovala – něco nového, ale předělávat zažitý název, který není nijak provokující, tak to ne. A proč zrovna letiště??

hanulka11

Já myslím, že to není šťastný nápad pojmenovat letiště po Havlovi.
No to je jen můj názor .

venkovan

Letiště – to nevím zda ano, či ne.
Ale jsem pro ne v případech přejmenování starých ulic, náměstí apod., kde jsou trvalá bydliště. Jesm pro pro nová náměstí a ulice, kde se ještě nebydlí.
Je to ze zcela ppraktického důvodů – obrovská byrokracie pro obyvatele, protože se jim změní adresa. Opomene obeslat nějaký úřad a nebo firmu a může se doostat až do exekuce.

Děda Louda

Důstojná pocta. Jsem pro a připojuji podpis.

led

miesto mojich slov viď:
Tolik hysterie by si Václav Havel určitě nepřál
http://jankra­lik.blog.idnes­.cz/c/237291/To­lik-hysterie-by-si-Vaclav-Havel-urcite-nepral.html

greek

„Připojíte podpis pod petici?“ …
Domníval jsem se, že „petice“ je spis vedený proti něčemu, nikoliv pro něco… no nic.
A za sebe musím říci, že určitě NE !!!
Aby se ruzyňské letiště přejmenovalo, mělo by to mít pádný důvod. A jestli důvodem pro někoho je, že v dané pražské části sídlí také věznice, tak to nechápu. Copak když se řekne „letiště V.H. v Ruzyni“, tak to na poloze něco mění? Odjakživa vnímáme letiště v Praze jako ruzyňské, tak proč to měnit? Raději po V.H., pokud je to nutné, pojmenovat(přej­menovat) něco jiného, třeba pražskou ulici Voršilská na Praze 1. Proč? On ví a už nepoví… dával si v téhle uličce rande s mnoha sličnými slečnami (v ulici Národní by to bylo moc okaté). K herectví měl vždycky blízko, tak není divu, že ho uhnala „hérečka“ (viz. film Kurvahošigutntág)Dá­ša, alias Irenka. Zažil jsem ho před tzv. Sametovou revolucí v Národním divadle, po této „revoluci“, následně na jeho státnických návštěvách. Znal jsem ho a mohu říci, že kdybych chlastal jako on, nedožil bych se poloviny jeho věku, což mu přisuzuji k dobru, tak odvážný nebudu:O)
A co se té hérečky týče, ať mj. povypráví o svých skandálech na pokojích při jejich výletech… Stačí povyprávět o tom jednom, kdy byli na návštěvě, V.H. se trochu (ne moc) opil, šel na pokoj, kde jeho hérečka sexovala s jeho osobním doktorem, načež se V.H. odebral zpět do baru a zřídil se tak, že pro „nemoc respiračního charakteru“ se ráno letělo zpět do ČR.
Upřímně, kdyby se mělo letiště jmenovat jakkoliv, tak ne po V.H..

srnecek55

Já osobně tento nápad podporuji – je to ikona našeho státu a byla by to i od nás dobrá pocta k Václavovi

kapka

greeku, Vy píšete články do Rytmu života a podobně laděných plátků? Mně osobně do soukromého života /i kdyby byla nakrásně pravda, co jste napsal/ manželů Havlových vůbec nic není a dost dobře nechápu, co to má společného s pojmenováním letiště.
Veřejně zde píši, že jdu Váš příspěvek nahlásit adminům jako závadný, rozhodnutí, zda smazat nechám na nich.

kapka

Pohnutky, proč zrovna letiště, jsou vysvětleny v odkazu. Pod textem je podepsán režisér a producent Fero Fenič.