Straka

Co znamená bílá tabulka A na náklaďácích?

Co znamená bílá čtvercová tabulka o rozměrech asi 30*30cm s velkým černým písmenem A, kterou mají některá nákladní auta vyvěšenou vzadu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Motorová vozidla přepravující odpad po veřejně přístupných pozemních komunikacích musí být označena dvěma pravoúhlými reflexními bílými výstražnými tabulkami o šířce 40 cm a výšce minimálně 30 cm s černým nápisem „A“ o výšce písmene 20 cm a tloušťce 2 cm. Reflexní vlastnosti výstražných tabulek musí splňovat požadavky homologačního předpisu Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů o značení těžkých a dlouhých vozidel a jejich přípojných vozidel a během přepravy musí být viditelně umístěny vpředu a vzadu na vozidle kolmo k jeho podélné ose. U jízdních souprav musí být zadní tabulka připevněna na zadní straně přípojného vozidla.
(2) Výstražné tabulky musí být k vozidlu připevněny tak, aby při provozu vozidla nemohlo dojít k jejich samovolnému uvolnění, přičemž nesmí zakrývat ostatní povinné značení vozidla, osvětlení a tabulky registrační značky.

Další odpovědi
tom004

Směrnice o odpadech.Vys­větlení.

Zdroj: http://www.en­viweb.cz/clanek/od­pady/78092/pis­meno-a-znamena-prevoz-odpadu

hanulka11

Musí ji mít nejen vzadu ,ale i vpředu.

mosoj

Ano mají to auta přepravující odpad.
A znamená to „A“ co potom, když nabourám ?