bolak

Co znamená anglicky „chippendales“ a „monty“?

Nejlepší odpověď
quentos

chippendale byl nábytkářský styl typický volnými liniemi a častým rokokovým zdobením, pojmenovaný po Thomasi Chippendalovi. Narážíš ale asi na tu taneční skupinu, která se spíš jmenuje podle těch Disneyových hlodavců, případně po kombinaci obojího. Po původu tohoto jména je třeba zapátrat, to bude složitější.
Monty krom jména je v britské hovorové angličtině součástí idiomu „the full monty“ – očekávané/poten­ciální celkové množství.

http://oxforddic­tionaries.com/de­finition/english/mon­ty
en.wikipedia.or­g/wiki/Chippen­dales
en.wikipedia.or­g/wiki/Thomas_Chip­pendale‎

Zdroj: http://www.the­freedictionary­.com/Chippenda­le

bolak

que.: narážím na film „Full Monty“ (česky: Do naha), chtěl jsem vědět co přesně ten název znamená v původním slova smyslu (bez počeštění).

a to druhý se týkalo taky toho filmu, v zajímavostech se píše „Pracovní název filmu byl Eggs, Beans and Chippendales“, tak jsem to chtěl nějak osvětlit, co přesně to znamená..