Oslik_z_CR

Co znamená 2× ředěný roztok?

Pokud chápu dobře, tak například, když mám litr 50% obj. roztoku kyseliny octové, tak dvakrát zředěný roztok znamená, že naliju tolik vody, abych měl dva litry roztoku – znamená to, že pak je roztok 25%? A i molární koncentrace c kyseliny octové je poloviční?

Takže výsledné parametry roztoku jsou
Objem 2 litry
Objemove procento kyseliny octové 25 %
Molární koncentrace kyseliny octové je poloviční?

Asi je to blbá otázka, ale zasekl jsem se na ní a chci pochopit, co to vlastně znamená a co mi vznikne. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Ano.
Dvakrát zředený roztok je jeden díl roztoku a jeden díl ředidla.
Třikrát zředený roztok je jeden díl roztoku a dva díly ředidla.
V češtině to zní uznávám dost nepochopitelně.

Další odpovědi
paul1

Myslím, že vcelku je to dobře, nejsem chemik, takže o molární koncentraci nevím nyšt. Ale , i jako strojař vím, že má lít kyselina do vody, takže ten úvod je dobře.

Ametyst

Magorvkleci: Česky je to výborně. Jen bych místo ředidla řekla rozpouštědlo. 🙂