huxa

Co značí vysoký krevní tlak i vysoký pulz?

Tlak bych měl mít cca. 2 týdny 150/100 a pulz kolem 100.
Co za tímto může stát? 20 let, nemám nadváhu, nejsem silný kuřák ani pijan.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Ten první tlak je systolický to je stahnutí srdce a pumpování krve z něj, ten druhý je diastolický to je uvolnění srdečního svalu a „vrácení krve do srdce“ Pokud jsou oba v takto mladém věku vysoké, nebereš žádné drogy, ani léky tak šupem na podrobné vyšetření.

Nejsem lékař a myslím si, že co za tím může stát by si ani lékař neodvážil tako na dálku hádat. Může to být maličkost, ale i něco vážného, proto doporučuji co nejdříve podrobné vyšetření.

Další odpovědi
marci1

„U 90 % populace není příčina vysokého krevního tlaku (neboli hypertenze) známá. Ví se jen, že mezi faktory zvyšující riziko hypertenze patří strava s vysokým obsahem sodíku, nedostatek pohybu, stres, obezita a dědičnost.
Muži jsou přitom k vysokému krevnímu tlaku dvakrát náchylnější než ženy.“
Neodkládej návštěvu lékaře, tlak máš vysoký, hlavně ten spodní ( kdy je srdce v klidu ). Lékař zjistí příčinu, může to být i dědičné.
Doplňuji:
Ještě dodám k pulsu : Za horní hranici normální frekvence se považuje 100 tepů za minutu. Zkus se více hýbat, sportovat. Sportovci mají nižší puls. 🙂

mosoj

Trpíš vysokým krevním tlakem a následně tachykardií ( vše jsou hraniční hodnoty). Nicméně dlouhodobě neléčený ( nekorigovaný) krevní tlak má trvalé následky pro srdce a tepny.
Viz : http://www.med­tronic.cz/vase-zdravi/tachykardie/

Luděk Tondr

Vysoký krevní tlak je psychosomatické onemocnění. Takže to vypovídá o tom, že žijete život ve stresu, jste neustále „pod tlakem“. A mohou to být i podvědomé, skryté, potlačené problémy. Navenek můžete tvrdit, že jste v pohodě, ale v nitru vás tlačí nevyřešené problémy.
Takže si v první řadě sedněte a udělejte si svůj vlastní rozbor: „Co mě trápí nebo trápilo? Co mám nedořešeno? Co mě tlačí?“ – v oblasti zaměstnání, financí, partnerských vztahů, vztahů s rodiči, kamarády, radosti, zábavy a naplnění života…

Pak hledejte řešení a taky hodně relaxujte! sportujte!

Pokud by ale výše tlaku dlouhodobě neklesla, pak samozřejmě zajděte k lékaři. Ten vám předepíše léky (které budete brát jednou denně až do konce života. Což není moc příjemná vyhlídka, ale je to lepší, než aby vás bez nich „klepla pepka“ 🙂 Takže ráději zkuste zapracovat na mé první radě 🙂

bolak

Málo se hejbeš a nebo seš v prdeli s nervama.

Já se vydal jednou ve 3 ráno do nemocnice, protože už jsem nemoch ani spát, s tím že mám vysokej tlak a asi budu potřebovat nějaký prášky a oni říkali: „jak jste to poznal?“ a já jim říkám, že to poznám podle toho, že mě pálí celý tělo a bolej mě všechny zuby, a praskaj mi cévy v očích, že tak to mám vždycky když mě stoupne nad 160 a oni na to že je to blbost, že tlak není na těle nijak cítit, pak mě změřili a hleďme, 290 na 160, puls 144. A to sem se cpal ještě česnekem abych to trochu stáhnul, takže jsem jim tam smrděl jako langoš..