Boy 13

Jak bez léků snížit vysoký krevní tlak?

Prosím poraďte někdo, jak snížit vysoký krevní tlak bez léku… Můj tlak se opakovaně pohybuje kolem 140/80 až 145/85…Díky moc za rady a nápady

Nejlepší odpověď
quentos

Jedna rada nestačí, budete muset upravit jídelníček a každodenní zvyky… je to běh na dlouhou trať. Více viz odkaz. http://ona.id­nes.cz/jak-snizit-vysoky-krevni-tlak-dkx-/zdravi.aspx?c=A120927­_092353_zdravi_pet

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/jak-snizit-vysoky-krevni-tlak-dkx-/zdravi.aspx?c=A120927­_092353_zdravi_pet

Další odpovědi
isteron

Pripájam sa k predošlým radám. Znižiť, alebo vynechať spotrebu soli, tá predovšetkým zvyšuje tlak, potom dietu nízkotukovú, napr .syry môžem max do 30% sušiny a tuku. vynechať štipľavé , korenisté, slané jedlá, aj obmedziť cukor. Tú výšku mávam tiež 140/80, vo veku 70 rokov, ale už aj po užívaní liekov, a to už ma lekárka pochváli pri takýchto hodnotách. A ešte je dôležitá kontrola cholesterolu.
Čo sa týka domácej liečby, pomáhal mi čaj Alvisan , dostať v lekárni, kombinácia imelo, hloh,istý čas som to tiež kupoval v lekárni . Ináč treba navštíviť internistu, lebo je mnoho liekov a aj životospráva je dôležitá.
Jeden starý internista mi prezradil, že keď ma už hypertenzia zaradila do svojho čierneho zoznamu, tak si ma tam nechá až do smrti.

Kepler

Při takovém TK ještě nelze hovořit o hypertenzi. Jinak jsem našel:
Dlouho se tvrdilo, že pokud má člověk vysoký krevní tlak, vůbec by alkohol pít neměl, protože bylo známo, že nadměrné pití alkoholu může zvyšovat riziko hypertenze. Co víme dnes? Že střídmé pití alkoholu naopak výskyt hypertenze zmenšuje …
A jak starý pan Pešek pravil: „Od mládí piji pampeliškové víno. Srdce jako zvon, játra jako kámen!“

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/zdra­vi/vino-a-zdravi-cloveka-ucinky-vina-na-organismus-vino-v-tehotenstvi-vliv-na-srdce-tlak-krve-frekvence-piti-alkoholismus

mosoj

Na takovéto hodnoty ti žádný lékař nebude dávat léky.
Chybí několik důležitých informací. Kolik je ti let a kolik vážíš a měříš.
Jinak téměř vždy pomůže zdravý pohyb ( rekreační sport).

xxx3

bez léků? třeba česnekem ;) ale má to i své nevýhody, které netřeba zmiňovat.

da ny

Krevní tlak snižuje česnek a cibule. Omezit solení!!!
Podle Ing. J. Janči často nedostatek Mg+ca a zinku.. Dodávat též vit. D, C a kyselinu listovou.
Doporučuje denně alespoň lžíci (svazek) petržele a http://kottas­.mbst.cz/jmeli-bile-nat-prasek.html
(3× denně lžičku před jídlem.
http://www.proz­dravi.cz/bylin­ny-caj-na-vysoky-tlak-20x1-25g-fytopharma.html
Přiměřený, zdravý pohyb..... ;)