Miroslavst

Co značí slovo Mek, Mack?

V písničce od chinaski se zpívá, že můj nový mek, včera klek.
Co to však ten mek je?
Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi, špatně jsem poslouchal a když jsem to pak slyšel znova, tak opravdu je to značka počítače.
Bohužel musím otázku uzavřít pro odpověď mili_@ a to z jednoduchého důvodu: Děkuji mili_@ málem jsem umřel smíchy.

Nejlepší odpověď
annas

Někde jsem četla, že jeden z nich (jméno si nepamatuji) rád tvoří nesmysly. U této písně se prý vyblbl. Technika jde kupředu – takže mek (mack) – počítač mu „odešel“.
Doplňuji:
Hledala jsem znova, protože před tím jsem stránku ztratila. Okopírovala jsem, co napsal Malátný. Já jsem informaci jen převzala.

Malátný: To víš, že jo. Já mám rád swing, občas dokonce zpívám s big bandem. A přišlo mi hrozně vtipný udělat swingovou písničku a zpívat tam o něčem, co je úplně mimo ten žánr. Takže tam zpívám o tom, jak kompjůtry roní křemíkový slzy. Byl to takový fórek. Vždycky je to tak, že někde sedím a napadne mě nesmysl: „Až budu starej, dám si vykérovat na čelo: seru na vás, už mi to tu stačilo,“ nebo: „Můj nový mek zas včera klek, byl to úplněk.“ A pak to rozvíjím. U týhle písně jsme se vyblbli hodně, byla to velká zábava. Myslím, že spoustu lidí by to mohlo bavit, protože s tou technikou je to opravdu neudržitelný. Podle mě jde tak rychle dopředu, že se ji ani nestačíme učit ovládat. Koupíš si něco, učíš se s tím dělat a stejně je hned zítra na světě zase něco novýho, co je ještě o krok dál. Kdykoliv přijdu k někomu domů a on tam má věž na všechny ty divka a zesilovače, nikdo to neumí ovládat. Nikdo! Nezažil jsem nikoho, kdo by to měl skutečně nastavený a využíval ty možnosti, který to má.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:6C3Ro­bisGKsJ:music­server.cz/cla­nek/31376/z-cihc/+m%C5%AF­j+nov%C3%BD+mek,+v%C4%8D­era+klek.&cd=2&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
quentos

počítač od firmy Macintosh (hovorově)
Doplňuji:
annas: trochu bych oponoval, mac(k) rozhodně není Malátného neologizmus, mezi počítačovými mágy se používá běžně… dokonce si ho můžete položit ve scrabblu :{))>

Mili @

klekla mu koza, ta dělá mek…
😁

Terryle

Jo, Mek je zkratka pro počítač MacIntosh. Pochází to beztak ze jména zakladatele firmy nebo něco podobnýho.
Jinak obecně – Mc nebo Mac v angloamerických zemích hodně časté jméno a pokud se nepletu, poukazuje na irský nebo skotský původ rodiny – mac je v irštině syn, takže Mac Někdo byl původně syn Někoho. V normální angličtině je zase hodně časté jméno typu Johnson, Peterson (syn Johna, syn Petera).

Mili @

Díky, Míro, jsem ráda, že jsem tě pobavila, ale prosím tě, neumírej, s tebou je tady sranda…
😁