Válek Petr

Co značí červená kontrolka na palubní desce?

Konkrétně se jedná o vyobrazení větráku. Děkuji.

Iveco Daily

Nejlepší odpověď
gecco

Obecně červená kontrolka znamená – zastav a vypni motor…
😉
Větrák by mohl signalizovat nefunkčnost nuceného chlazení (větrák chladiče) – ale, víš, nebylo by špatné dodat typ auta – nebo jsi v režimu utajení??
_____________­________________________­_______________
Zkus se kouknout sem – http://www.au­toforum.cz/zi­vot-ridice/kontrolky-v-aute-co-ktera-znaci/ – v Iveco Daily jsem totiž kontrolku – červený větrák, nedohledal (asi jinej typ)…

Další odpovědi
mzm

U většiny aut bývá (v šuplíčku před spolujezdcem?) normálka manuál (návod k obsluze) a tam to bývá napsané. Obzvlášť červené kontrolky jsou v manuálech popsané poměrně podrobně a pro jistotu na více místech. :)

Klaproth

Jje to jako na semaforu. Červená – stop!