Avatar uživatele
fablen

Svítí červená kontrolka na palubní desce v autě

Prosím o radu zkušené – svítí mi v autě elektronická kontrolka – takový „váleček“ na zadní straně auta uprostřed, mezi kontrolkami stop – viz foto zde: http://letecka­posta.cz/948194604

Může prosím někdo poradit, o jakou závadu může jít – výfuk, mazání, palivo nebo něco jiného? Kontrolka se rozsvítí chvilku po nastartování a po celou dobu jízdy vůbec nezhasne. Vozidlo: Fiat Tipo r.93. Děkuji všem za reakce.
Doplňuji:
Návod k obsluze nemám – knihu Jak na to jsem kdysi půjčila jedné paní k okopírování a už se mi nevrátila ☹. Děkuji Vám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? tom004, anonym, gnosis před 4609 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Protože ostatní symboly hlídají stav venkovního osvětlení vozidla,tak bych se podíval na osvětlení SPZ.Ale,třeba ho někdo má,a poradí lépe. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Je to chyba osvětlení. Může to být osvětlení SPZ jak píše tom004, případně brzdové světlo. Nejjednodušší bude podívat se, co nesvítí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnosis

nevim, urcite to bude v navodu k obsluze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Jak již bylo psáno je to kontrolka na ocvětlení RZ(registrační značky)dříve SPZ. Toto značení je u většiny Fiatů stejné. Může se stát že osvětlení přesto svítí a kontrolka i tak ukazuje , že je závada. Můžou být i malinko zaoxydované kontakty a už to signalizuje. Dokonce pokud místo klasických žárovek pužijete diody tak to bude signalizovat chybu a přitom to svítit bude. Když jsem měl ještě Fiat Cromu tak dokonce stačilo použít jinou pojistku na osvětlení než byla určená a už to hláilo chybu.
Takže nejprve mrknout jestli je „SPZ“ osvětleno.

Ještě doplním, brzdová světla signalizuje nápis STOP, poziční světla jsou značena stejně vzadu jako vpředu. a ta poslední značka je zadní mlhové světlo. U předních světel to signalizuje poruchu „parkovaček“ ne potkávacích a dálkových světel, což je celkem logické. To že nesvítí přední „hlavní“ světlomet se v noci lehce pozná :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek