Danny20

POMOC – Zktat elektriky? Octavie 2.0 TDI

Zdravím, dnes večer se nám porouchala Škoda Octavie. Nejde nastartovat, při otočením klíčkem do polohy 1. – žhavení se objeví většina kontolek na palubní desce, při nastartování vydává divný vrčivý zvuk, ale se zvukem motoru to nemá nic společné, jakoby motor ani nedostal pokyn ke startu… Při pokuse o nastartování kontrolky na palubovce stále svítí (svítí převážně žluté a červené kontrolky, hodně z nich ani neznáme – v manuále si moc nepočteme, auto je dovežené ze SRN). Mimo to při startování i problikává světlo nad řidičem – jako při zkratu.
Auto jsme ručně ráno umývali, poté ale jelo úplně normálně, až teď večer přišla tato porucha. Myslíme si, že bude někde zatečené v elektrice, ráno kontaktuji auto-elektrikáře aby to napíchnul na diagnostiku. Nemáte někdo zkušenosti? Nestalo se vám něco obdobného? Jestli ano, kde byl problém? Děkuji za odpovědi zkušeným.

Odpovědi
Ar

Zkuste nejprve očistit kontakty na baterii, máznout lehce vazelinou a očištěné svorky řádně přitánhot na kontakty. Změřte, jestli je baterie nabitá.

KdojeRaibek?

a zkontrolovat řádné ukostření.

SengSS

To není moc chytrý se ptát tady kde většina lidí hledá odpovědi na netu když na něco chtějí odpovědět aby měli body :D , na toto ti tu nikdo dobře neodpoví já octávku měl I i II ale žádný podobný problém jsem neměl teda jo ale u mě stačilo na pár hodin vypojit a zapojit baterku , ale nechápu proč se nezeptáš na forum Fun klubu Octavie to je u nás snad největší forum o autech kde to je tak 5× živější jak tady a je tam stále alespoň 10–15 lidí online kdykoliv 😉 .......