luky.1986

Co zapříčiňuje to, že lidé kteří jsou přistiženi při lži, jsou ochotní lhát, ikdyž jim dáte přesvědčivý důkaz o keji lži

Zacalo to jako nevinna, banalni, mala lez, o ktere jsem se shodou okolnosti dozvedel, ale nez doslo na nakonfrontaci,tak jsem si ji 5× overil. Neco jako kdyz chytnete maly dite pri kradezi cokolady, ono tvrdi, ze ji ma z domova, ale kamerovy zaznam a svetci tvrdi opak. Co z psychologickeho hlediska zapricini, ze clovek si bude mermomoci stat za svoji vylhanou pravdou? Ego? Nebo nejaky psychologicky rys v rodine?

Odpovědi
Vojta24

Jednoduše věří tomu že kromě vás ostatní lidi ten důkaz nepochopí a tomu zbytku postačí když jej na místě zpochybní. Prostě jen věří že se z té lapálie vylže. Dobrým příkladem je nynější americký president Donald Trump, který tomu co popisujete naprosto přesně odpovídá. I když ho přistihnete při lži a prokážete to fakty on jednoduše předstírá že se to nestalo. Jeho ego naprosto nepřipustí aby uznal vlastní omyl, i to je možná zásadní překážka tomu, aby mohl jednat poctivě.

Hlada

Trvat na lži je tradiční, dlouhodobě ověřená úspěšná metoda jednání na všech úrovních. Před půl stoletím ji poprvé publikoval MUDR. M. Plzák v souvislosti s nevěrou jako zatloukat, zatloukat, zatloukat… K naprosté dokonalosti ji dovedli současní politici. Není se pak možné divit, že se stává obecně tolerovanou formou jednání.

led

Ak pozerám na mediálne lži a „politické kauzy“, prepáčte novinárske informácie, tak jediná odpoveď znie:
to nemá nič spoločné s pravdou a so svedomím, jednoducho: ide o peniaze, sú za to platení.

Vojta24

také to odpovídá jistému životnímu postoji, když se ocitnete pod útokem okamžitě přejděte do protiútoku a ani na chvíli nepřipusťte porážku. Média například slavného politika usvědčí ze lži a ten místo aby na to jakkoliv věcně reagoval nebo se dokonce omluvil a věc uvedl na pravou míru přejde do protiútoku a obviňuje při každé příležitosti média ze zaujatosti proti jeho osobě. Prosté, zcela se tak vyhne přiznání vlastní chyby a rázem je to ten kdo jej usvědčil, kdo najednou musí čelit nařčení a regovat na něj…