tomvot99

Co zakrýt na občanském průkazu?

Dobrý den,

pro brigádu posílám naskenovaný OP a průkaz pojištění. Bojím se ale o možné padělání. Jaké údaje bych měl zakrýt, abych měl jistotu?
Například ta čísla vzadu dole? nebo číslo průkazu na kartičce pojišťovny?

Děkuji

.. Zdržte se prosím odpovědí typu: nikam nic neposílej
 – vím, že by to bylo ideální, ale v tomto případě řeším zakrytí čísel.

Nejlepší odpověď
redy

Není co zakrýt.
Když oskenovat tak všechno…
🙂

Další odpovědi
Hlada

Proč cokoli zakrývat?
Kdo má potřebu a umí padělat průkazy, určitě nebude získávat údaje z nějakých skenů.
Milióny lidí bloudí Evropou bez jakéhokoli průkazu, aniž by se pokoušeli získat padělek.
Stovky miliónů uživatelů Androidu posílají mnohem citlivější osobní údaje Velkému bratru a ještě si lebedí, jak jim cloudové úložiště vyhovuje.
Co je proti tomu pár číslíček na občance.

ivzez

Tome, od zaměstnavatele se zneužití OP bát nemusíte.

Přesto bych nedoporučila zasílat oskenovaný OP, protože tak
není zaručeno ověření. Rozumnější postup je dovolit pracovnici
osobního oddělení si OP ve Vaší přítomnosti okopírovat.

A ještě lepší je nechat ji jenom opsat potřebné údaje
(zaměstnavatel kopii OP k ničemu nepotřebuje, zákon ji po něm nevyžaduje).

luckykubrt

Já bych pro jistotu zakryl všechno. :D