dust8

Co vyjadřuje slovo zámořský?

Nejlepší odpověď
annas

Zá-moř-ský – odvozené slovo od slova zá-moř-í, pak k základu přidaná přípona – ský a vzniklo přídavné jméno. Něco je tedy za mořem, za oceánem, nachází se v zámoří.

Význam je vysvětlený v odkazu – jinak také zámořský = transoceánský, zaoceánský.

„zámořský – přídavné jméno . k zámoří: z-é krajiny, země ležící za mořem; z-é zboží pocházející ze zámoří; z. obchod; z. parník zaoceánský, transatlantický; z-á plavba, z-é cesty do zámoří; zast. z-é osady (Ner.) kolonie;“

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=z%C3%A1mo%C5%99sk%C3%­BD+

Další odpovědi
Autista

Že je to za mořem. Například abych ti to přiblížil Francouzská Guyana je zámořská Francie, jelikož neleží na Evropě, a je přes moře.

Edison

Ty sis zase nevzal prášky, viď…