Pottato

Co vše zvládnete udělat, než se vyčerpá 500MB?

Ola, letos výlet do Bosny, mimo EU mám od operátora 500MB volných dat.. Co vše s nimi zvládnu udělat, než se vyčerpají? Hovor přes Whatsapp? Nebo zvládnou videohovor? Jak dlouhý? Zvládne u toho projití FB a insta? Mohu nechat zaplé i s navigací, která taky čerpá data? Nebo vypnout a zapnout až v kempu?
Díky za odpověď..

Odpovědi
Filip84

A proč řešíš takové pakoniny?

Normálně si na první pumpě koupíš SIM kartu BH Telecomu „Tourist“. Na ní si aktivuješ paket, třeba „10 GB sa trajanjem 10 dana“ za KM 15.00, což je nějakých cca Kč 160.00. A svojí SIMku strčíš do Nokie 3310, ne? 🤷‍♀️🙄

Ona výhoda BH Telecomu je, že můžeš data čerpat, aniž bys platil doplaty, i v okolních státech, nazývá se to „roaming u zemljama Zapadnog Balkana“, třeba z těch 10 GB můžeš vyčerpat v tom roamingu 2,185 MB.

Mi stačí 0.5 GB tak na 2–3 měsíce, vy to v těch placatých přístrojích vyplácáte za 1–2 dny. Tak co chceš řešit? 🤦‍♀️

Zdroj: https://www.bhte­lecom.ba/wp-content/upload­s/2023/03/2023-04-izvod-iz-cjenovnika-prepaid.pdf

elkon

500MB není nic, je to pryč než se „rozkoukáš“.

Pepa25

To je otázka generačního přístupu: my starší dobře víme, kolik co bere dat a jak s nimi efektivně šetřit a s 500 MB by to bylo na pohodu 😉

(nápověda: pokud fakt netušíš, jestli bere víc dat hovor před Whasapp nebo navigace, tak v mobilu je taková funkce, která se jmenuje „použití dat“ (v androidu, v jiných OS to bude podobné), kde je historie použití mobilních i Wifi dat pro jednotlivé aplikace)

Mravenec

500 MB mám tak na půl dne až den, pokud nemám WiFi.

Dochy

Když budeš koukat na videa, včetně těch ptákovin co furt lezou na FB, tak na pár hodin. Pokud zůstaneš na mejlech, textových zprávávh a max hlasový hovor, tak Ti to může stačit i na měsíce. Doporučuju zapnout „sledování dat“ na mobilu a zkontrolovat co ti koli žere při Tvém běžhném používání.