orestez

Co vše lze dnes zahrnout pod slovo hlavolam?

Dřív to byly skládačky z kostek nebo kuliček, nebo zapeklité řešení nějakého problému. Představuje hlavolam původní věc, nebo se pojem slova obohatil dnešní dobou?

Odpovědi
Kepler

Tetka Wiki praví:
Hlavolam je problém, hádanka, záhada, která zkouší vynalézavost jeho řešitele. Obecně nejznámější formou hlavolamů jsou mechanické hlavolamy, ale mohou za ně býti považovány i mnohé jiné úlohy. Například křížovky, sudoku, různé formy doplňovaček, osmisměrek a podobně. Stejně tak může být za hlavolam považována šifra, hádanka či matematická slovní úloha. Určitou formou hlavolamu mohou být také úlohy některých logických her, jako jsou například šachy či GO.

orestez

Strécu, tetka taky neví všechno a jen opisuje od Oty. Nikdy nebyla venku.