Avatar uživatele
Marcelo

Čo vravíte na programovanie od skorého veku?

Ahojte, čítal som článok, kde bolo písané že rodičia môžu dať svoje deti v pohode na programovanie už v skorom veku napríklad aj od 3 rokov. Nie je to náhodou veľmi skoro? Nechcem aby moje deti sedeli už tak v skorom veku pri PC. Sú to kadejaké tábory a niekoľko dnové kurzy formou zábavy(https://www.le­arn2code.sk/kur­zy/pre-deti). Že vraj to rozvíja inteligenciu a logicke myslenie dietata. Alebo mám volit radsej normálny detský tábor a iné športové aktivity? Dávali ste už vaše deti na niečo podobne?

Zajímavá 0 před 2012 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Na programovanie musia vedieť čítať a to 3 viacmenej ani 5 ročné dieťa nevie.
Ale „škola hrou“, Jestvuje program Karel, kde stačí poznať značky a Robot Karel sa pohybuje v rôznych smeroch, dokáže základné úkony.
Na druhej strane, najčastejšia chyba rodičov,dať do rúk dieťaťa mobil, tablet, počítač nech neruší a hrá sa hry, je to veľmi návykové, deti strácajú pocit zodpovednosti a reality nielen voči sebe, ale aj okoliu. Veď tam má nie jeden život, ale viacej, tak keď „1–2× umrie“ nič sa nestane, hra pokračuje. ale v reálnom živote to tak nie je, čo dieťa nevie pochopiť.
Dieťa potrbuje spoločnosť, kolektív živých! rovesníkov.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Už nám děti odrostlé a vnukům se snažím připravit zábavné a normální dětství na čerstvém vzduchu, Ve třech letech mi to připadá jako dobrý počátek pro vytvoření závislosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Kdyby pán Bůh chtěl, abychom programovali, dal by nám I/O porty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Určitě jsem pro. V tomto věku je člověk nejvíce schopný ovlivňovat a pracovat s logickým myšlením a „budoucí inteligencí“. Proto jsou třeba asiaté dobří na matematiku, jelikož už v tomto věku jsou učeni k logickému myšlení a šrotí se všechno, co se dá.
Sám budu své dítě učit už od mladého věku, aby mělo větší potenciál a základ do života.

Reakce na kolegy – programování neznamená jen psaní kódu, ale i algoritmizace. A tu lze děti učit i s kostičkami a tvary, rozvíjet logické myšlení se dá všelijak. Mluvit o začátku závislosti, třebaže s nadsázkou, je hloupé.

Máte zkreslenou představu, ohledně tohoto programování je myšlena situace, kdy si rodič s dítětem hraje stylem „když naprogramuješ tohle takhle, tak se rozsvítí tahle LEDka, co uděláme, aby se rozsvítila další?“. Je to hraní jako každé jiné, jen se dítě učí něčemu… smysluplnému.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Muffz: Takže je to takové „programování“ člověka… No… vzato do důsledku, programováni jsme včichni… Přírodou (DNA) počínaje, přes rodinu a školství až po společnost, média, politiku…

před 2012 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek