Marcelo

Čo vravíte na programovanie od skorého veku?

Ahojte, čítal som článok, kde bolo písané že rodičia môžu dať svoje deti v pohode na programovanie už v skorom veku napríklad aj od 3 rokov. Nie je to náhodou veľmi skoro? Nechcem aby moje deti sedeli už tak v skorom veku pri PC. Sú to kadejaké tábory a niekoľko dnové kurzy formou zábavy(https://www.le­arn2code.sk/kur­zy/pre-deti). Že vraj to rozvíja inteligenciu a logicke myslenie dietata. Alebo mám volit radsej normálny detský tábor a iné športové aktivity? Dávali ste už vaše deti na niečo podobne?

Odpovědi
led

Na programovanie musia vedieť čítať a to 3 viacmenej ani 5 ročné dieťa nevie.
Ale „škola hrou“, Jestvuje program Karel, kde stačí poznať značky a Robot Karel sa pohybuje v rôznych smeroch, dokáže základné úkony.
Na druhej strane, najčastejšia chyba rodičov,dať do rúk dieťaťa mobil, tablet, počítač nech neruší a hrá sa hry, je to veľmi návykové, deti strácajú pocit zodpovednosti a reality nielen voči sebe, ale aj okoliu. Veď tam má nie jeden život, ale viacej, tak keď „1–2× umrie“ nič sa nestane, hra pokračuje. ale v reálnom živote to tak nie je, čo dieťa nevie pochopiť.
Dieťa potrbuje spoločnosť, kolektív živých! rovesníkov.

Drap

Už nám děti odrostlé a vnukům se snažím připravit zábavné a normální dětství na čerstvém vzduchu, Ve třech letech mi to připadá jako dobrý počátek pro vytvoření závislosti.

Edison

Kdyby pán Bůh chtěl, abychom programovali, dal by nám I/O porty.

Muffz

Určitě jsem pro. V tomto věku je člověk nejvíce schopný ovlivňovat a pracovat s logickým myšlením a „budoucí inteligencí“. Proto jsou třeba asiaté dobří na matematiku, jelikož už v tomto věku jsou učeni k logickému myšlení a šrotí se všechno, co se dá.
Sám budu své dítě učit už od mladého věku, aby mělo větší potenciál a základ do života.

Reakce na kolegy – programování neznamená jen psaní kódu, ale i algoritmizace. A tu lze děti učit i s kostičkami a tvary, rozvíjet logické myšlení se dá všelijak. Mluvit o začátku závislosti, třebaže s nadsázkou, je hloupé.

Máte zkreslenou představu, ohledně tohoto programování je myšlena situace, kdy si rodič s dítětem hraje stylem „když naprogramuješ tohle takhle, tak se rozsvítí tahle LEDka, co uděláme, aby se rozsvítila další?“. Je to hraní jako každé jiné, jen se dítě učí něčemu… smysluplnému.

Edison

Muffz: Takže je to takové „programování“ člověka… No… vzato do důsledku, programováni jsme včichni… Přírodou (DNA) počínaje, přes rodinu a školství až po společnost, média, politiku…