zjentek

Co vlastně znamená umíněnec a jak se podobný exot v běžném životě projevuje?

Třeba pokud se vám bez uzardění doslova „vnutí na drát“ telefonicky, nebo podobné srážky.

Odpovědi
Kepler

Umíněnec, aneb tvrdá palice. Někdo by řekl, že i natvrdlá palice. S takovým člověkem se nedá smysluplně komunikovat. Trvá na svém i i kdyby čert na koze jezdil.

Rokio

Umíněnec je tvrdohlavý/paličatý člověk. Jedním slovem paličák.

marci1

Umíněnec je tvrdohlavý člověk, paličák. Za každou cenu chce prosadit svoje. Pokud se setkám s umíněncem, stává se ze mě ignorantka. 🙂
Vzpomněla jsem si na pohádku bratří Grimmů s názvem „Umíněnec“.
Bylo jednou jedno umíněné děcko, které nikdy neposlechlo a neudělalo, co maminka chtěla.Proto v něm Pánbíček neměl zalíbení, seslal na ně nemoc, žádný lékař mu nepomohl a zakrátko leželo na smrtelné postýlce. Když je spustili do hrobu a naházeli na ně hlínu, zase najednou vystrčilo paži, a když mu ji zasunuli zpátky pod zem a nahrnuli na ni čerstvou prst, nebylo to nic platné, ručička znovu a znovu vylézala ven. Musela přijít sama maminka, prutem ručičce nabacat, a jakmile jí nabacala, ručička se stáhla pod zem a dítě teprve teď mělo v hrobě pokoj". 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.